LMS

ATutor

Producent: atutor.github.io
Typ: Systemy Zarządzania Nauczaniem
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: GPL
Pobranie: atutor.github.io/atutor/downloads.html
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: atutor.github.io/atutor/docs/index.html
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/ATutor
Język polski:
Cena: bezpłatny

ATutor to otwarto-źródłowy system zarządzania nauczaniem (LMS), służący do tworzenia i zarządzania kursami online oraz tworzenia i rozpowszechniania interoperacyjnych treści e-learningowych.

Administratorzy mogą zainstalować lub zaktualizować ATutor w ciągu kilku minut, opracować niestandardowe motywy, aby nadać ATutor nowy wygląd i łatwo rozszerzyć jego funkcjonalność za pomocą modułów funkcji. Nauczyciele mogą szybko składać, pakować i redystrybuować oparte na Internecie treści instruktażowe, łatwo importować wstępnie zapakowane treści i prowadzić swoje kursy online. Uczniowie uczą się w dostępnym, adaptacyjnym, społecznościowym środowisku edukacyjnym.

ATutor został wydany po raz pierwszy pod koniec 2002 roku. Powstał w odpowiedzi na dwa badania przeprowadzone przez dewelopera w latach poprzednich, które dotyczyły dostępności systemów nauczania online dla osób niepełnosprawnych. Wyniki badań wykazały, że żaden z popularnych wówczas systemów zarządzania nauczaniem nie zapewniał nawet minimalnej zgodności z wytycznymi dotyczącymi dostępności. W tamtym czasie osoba niewidoma na przykład nie mogła w pełni uczestniczyć w kursach online.

ATutor jest używany w różnych kontekstach, w tym w zarządzaniu kursami online, ciągłym doskonaleniu zawodowym nauczycieli, rozwoju kariery i badaniach naukowych. Oprogramowanie jest uznawane za wyjątkowe ze względu na swoje funkcje ułatwień dostępu (przydatne dla osób niedowidzących i niepełnosprawnych) oraz ze względu na jego przydatność do celów edukacyjnych zgodnie z kryteriami oceny oprogramowania ustalonymi przez Amerykańskie Towarzystwo Szkoleniowe i Rozwoju (ASTD). ATutor jest używany na całym świecie i został przetłumaczony na ponad piętnaście języków, a obecnie opracowywane jest wsparcie dla ponad czterdziestu dodatkowych modułów językowych.

Zrzut ekranu ATutor – źródło: Wikipedia, autor: ATutor team, Licencja: GNU GPL 2+

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Skip to content