CSM

Enonic XP

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 15:01

Producent: enonic.com
Typ: System zarządzanie treścią
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: GPL
Pobranie: enonic.com/downloads
Platforma: Linux, Windows, UNIX-like
Dokumentacja: enonic.com/learn
FAQ:
Forum: discuss.enonic.com
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Enonic_XP
Język polski:
Cena: bezpłatny

Enonic XP to otwarto-źródłowa i bezpłatna platforma aplikacji webowej i systemu zarządzania treścią (CMS) w jednym, oparta na Javie i Elasticsearch. Aplikacja została opracowana przez norweską firmę programistyczną Enonic i może być wykorzystywana do tworzenia progresywnych aplikacji internetowych, złożonych stron internetowych lub interfejsów API opartych na sieci Web.

Enonic XP wykorzystuje framework aplikacji do kodowania danych serwera za pomocą JavaScript i nie potrzebuje SQL, ponieważ jest dostarczany ze zintegrowanym repozytorium treści. CMS jest w pełni rozdzielony, co oznacza, że ​​programiści mogą tworzyć tradycyjne strony internetowe i strony docelowe lub używać XP w trybie niezależnym, czyli do ładowania treści redakcyjnych na dowolne urządzenie lub aplikacje klienckie.

Enonic jest używany przez organizacje w Norwegii, w tym krajową pocztę Norway Post, firmę ubezpieczeniową Gjensidige, narodową loterię Norsk Tipping, norweską administrację pracy i opieki społecznej oraz wszystkie najlepsze kluby piłkarskie w narodowej lidze piłkarskiej dla mężczyzn, Eliteserien a także ogólnokrajową organizację charytatywną Scope w Wielkiej Brytanii.

Z uwagi na to, iż Enonic XP działa na wirtualnej maszynie Java, może być wdrożony w większości infrastruktur. JavaScript ujednolica wszystkie elementy techniczne, a Enonic XP ma strukturę MVC, w której wszystko może być kodowane za pomocą JavaScriptu po stronie serwera. Platforma Enonic może korzystać z dowolnego silnika szablonów. Najpopularniejszy Thymeleaf pozwala użytkownikom tworzyć zwykły dokument HTML5 i używać go jako widoku, umożliwiając projektantowi pracę nad plikiem HTML, podczas gdy programista może uczynić go bardziej funkcjonalnym i dynamicznym.

Aplikacja jest bezpłatna w przypadku instalacji na własnym serwerze, w projektach typu open-source.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.