Notatki

Evernote

Producent: evernote.com
Typ: Notatki
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: własnościowa, freemium
Pobranie: evernote.com/download
Platforma: Windows, OS X, iOS, Android, web
Dokumentacja:
FAQ:
Forum:
Wikipedia: pl.wikipedia.org/wiki/Evernote
Język polski:
Cena: bezpłatny/płatny

Evernote to aplikacja do robienia notatek i zarządzania zadaniami, opracowana przez firmę Evernote Corporation.

Aplikacja przeznaczona jest do archiwizowania i tworzenia notatek z osadzonymi zdjęciami, dźwiękiem i zapisanymi treściami internetowymi. Notatki są przechowywane w wirtualnych „notatnikach” i można je oznaczać, dodawać adnotacje, edytować, wyszukiwać i eksportować.

Oferuje bezpłatne i płatne plany użytkowania.

Aplikacje klienckie Evernote są dostępne na Androida, iOS (iPad, iPhone i iPod Touch), macOS, Microsoft Windows i Internet. Oferowane są bezpłatne i płatne plany użytkowania. Dodatkowo dostępne są przenośne wersje Evernote dla dysków flash i dysków U3. Nie ma oficjalnie obsługiwanych klientów natywnych dla BSD ani Linuksa, ale firma udostępnia API dla zewnętrznych klientów Linuksa.

Użytkownicy systemów Linux, Unix, BSD, Solaris, etc. mogą korzystać z Evernote za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Oprócz wprowadzania wpisanych notatek z klawiatury Evernote obsługuje przechwytywanie obrazów z kamer na obsługiwanych urządzeniach i nagrywanie notatek głosowych. W niektórych sytuacjach tekst pojawiający się na przechwyconych obrazach można rozpoznać za pomocą OCR i opatrzyć adnotacjami. Evernote obsługuje także ekrany dotykowe i tablety z funkcją rozpoznawania pisma ręcznego. Wtyczki do wycinania stron internetowych Evernote, które umożliwiają importowanie strony internetowej lub jej części do Evernote, są dostępne dla większości popularnych przeglądarek internetowych. Evernote obsługuje także możliwość wysyłania notatek pocztą elektroniczną do usługi, umożliwiając automatyczne wprowadzanie notatek za pomocą reguł lub filtrów poczty e-mail.

Jeśli dostępny jest odpowiedni sprzęt, Evernote może automatycznie dodawać znaczniki geolokalizacyjne do notatek.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.