CMS

Exponent CMS

Producent: www.exponentcms.org
Typ: System zarządzania treścią
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: GPL
Pobranie: www.exponentcms.org/get-exponent.htm
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: www.exponentcms.org/exponent-documentation.htm
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Exponent_CMS
Język polski:
Cena: bezpłatny

Exponent CMS to darmowy, otwarto-źródłowy, modułowy framework oprogramowania dla przedsiębiorstw i system zarządzania treścią (CMS) o otwartych standardach, napisany w języku programowania PHP.

Exponent CMS można zainstalować w środowisku Linux, Unix, Mac OS X lub Windows lub na dowolnej platformie obsługującej serwer WWW Apache i język PHP (wersja 5.6.x+). Exponent CMS obecnie wymaga bazy danych MySQL (5+) lub MariaDB do przechowywania treści i ustawień.

W przeciwieństwie do innych narzędzi do zarządzania witryną, użytkownik nie musi pobierać żadnych dodatkowych aplikacji, aby umożliwić mu korzystanie z Exponent. Wszystko, od zarządzania użytkownikami, przez konfigurację witryny, po edycję treści (i zatwierdzanie treści dla dużych witryn z wieloma administratorami) odbywa się w systemie. Exponent robi to, co robią inne systemy CMS – pozwala każdemu tworzyć strony internetowe, treści na stronach i zarządzać tym, gdzie te strony są umieszczone w witrynie – ale wszystko to robi w bardzo przyjazny dla użytkownika, intuicyjny sposób.

Exponent korzysta z intuicyjnego i elastycznego systemu edycji treści, który umożliwia edycję stron internetowych na wyświetlanej stronie, bez nawigowania po niekończących się stronach administracyjnych, w celu dodania prostej linijki tekstu.

Exponent zawiera również kilka przykładowych witryn, które można załadować podczas instalacji, aby pomóc w rozpoczęciu pracy z określonym typem witryny, takim jak witryna bloga, witryna handlu elektronicznego lub witryna wielofunkcyjna.

Exponent CMS jest modułowy i elastyczny. Zarządzanie treścią można odzwierciedlić w witrynie i edytować w dowolnym przypadku lub kopiować z dowolnej strony, na której znajduje się treść, lub po prostu tworzyć jako unikalną treść. Wiele motywów witryny i arkuszy stylów CSS można łatwo zintegrować, a motywy podrzędne są możliwe do wdrożenia przy minimalnym nakładzie pracy. Za pomocą interfejsu administratora można z łatwością aktywować i używać wiele różnych modułów treści, inne moduły obsługiwane przez społeczność można przesyłać i instalować automatycznie w ciągu kilku chwil, a zewnętrzne skrypty można z łatwością włączyć.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.