CMS

ImpressPages

Producent: impresspages.org
Typ: System zarządzania treścią
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: GPL, MIT
Pobranie: impresspages.org/download
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: impresspages.org/docs/thinking-in-impresspages
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/ImpressPages
Język polski:
Cena: bezpłatny

ImpressPages to framework PHP typu open source z wbudowanym edytorem treści. Funkcje obejmują silnik MVC, edycję inline oraz interfejs przeciągnij i upuść. Jest rozpowszechniany na licencji GNU GPL v.3.0 i MIT.

Pierwsza stabilna wersja ImpressPages pojawiła się w 2009 roku. Od kwietnia 2014 została wydana wersja 4.0 oznaczająca przejście z CMS na framework PHP.

ImpressPages został opracowany przez trzech litewskich przedsiębiorców — Audriusa Jankauskasa, Mangirdasa Skripkę i Mindaugasa Stankaitisa. Pomysł narodził się w 2007 roku, a po dwóch latach rozwoju wydano ImpressPages w wersji alpha. W 2011 roku ImpressPages uczestniczyło w akceleratorze biznesowym „Difference Engine”, który doprowadził do inwestycji z funduszu venture capital Practica Capital w 2013 roku.

Główne funkcje aplikacji:
– Edycja inline – Strony są edytowane w edytorze WYSIWYG. Przeglądając witrynę, użytkownicy mogą edytować zawartość, klikając we wstawione pola.
– Przeciągnij i upuść – Zarządzanie układem strony opiera się na przeciąganiu i upuszczaniu. Widżety można umieścić na stronie, przeciągając i upuszczając je w wybrane miejsca.
– Widżety – Najczęściej spotykane widżety są przygotowywane w domyślnej instalacji: Nagłówek, Tekst, Obraz, Galeria, Wideo, Dzielnik, Mapa, Plik, HTML, Formularz.
– Silnik MVC – Zapewnia użytkownikom routing, pomocniki szablonów, generowanie adresów URL, warstwę DB (i PDO), zgodne ze standardami PSR nazewnictwo klas i autoloader.
– Motywy – Zarówno bezpłatne, jak i płatne motywy są dostępne na rynku ImpressPages, co pozwala użytkownikom szybko zastosować różne style do witryny bez dotykania kodu HTML lub PHP.
– Obsługa wielu języków i tłumaczenia – ImpressPages jest domyślnie wielojęzyczny, nie są potrzebne żadne wtyczki, aby strona była międzynarodowa.
– Krata – Pomocnik do tworzenia interfejsu CRUD dla rekordów w bazie danych.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Skip to content