Kuali

Last Updated on: 26th październik 2019, 05:57 pm

Producent: kuali.org
Typ: Planowanie zasobów przedsiębiorstwa
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie
Licencja: AGPL
Pobranie:
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja:
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Kuali_Foundation
Język polski: ?
Cena: bezpłatny

linia

Fundacja Kuali jest firmą non-profit, która tworzy otwarto-źródłowe oprogramowanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa dla instytucji szkolnictwa wyższego. W skład dostępnych elementów Kuali wchodzą moduły: Student, Finanse, Zasoby ludzkie, Administracja badawcza i Biblioteka.

Partnerami założycielami projektu są: Uniwersytet Indiana, Uniwersytet Arizona, Uniwersytet Hawaje, Uniwersytet Michigan State, San Joaquin Delta Community College, Uniwersytet Cornell, NACUBO i grupa rSmart.

Około roku 2003 administratorzy uniwersytetu w stanie Indiana zastanawiali się nad alternatywą dla zastąpienia istniejącego systemu informacji finansowej. W roku 2004 dyrektor ds. Informacji w Uniwersytecie Indiana Brad Wheeler napisał artykuł na temat stanu otwartego i społecznościowego rozwoju oprogramowania źródłowego w edukacji. Niniejszy artykuł pomógł w połączeniu ruchu pomiędzy wyższymi instytucjami w celu stworzenia pakietu oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa.

Wstępne badanie Wheeler oceniło gotowość szkolnictwa wyższego do projektu systemu finansowego, w ramach społeczności i jego stosowania w uczelniach wyższych i uniwersytetach, poprzez dotację planową od Fundacji Andrew W. Mellona do Krajowego Stowarzyszenia Kolegium Zawodowego i Studentów Uniwersytetu (NACUBO) w 2004 r. W marcu 2005 r. po ponad roku pracy koalescencyjnej i przygotowawczej, Kuali Financial System (KFS) otrzymał 2,5 miliona dolarów z Fundacji Mellona, ​​aby pomóc w zakończeniu rozwoju oprogramowania. Colorado State University i San Joaquin Delta College stały się pierwszem gospodarzem dużych instalacji KFS w 2009 roku. Moduły Kuali obejmują teraz: Student, Finanse, Zasoby Ludzkie, Administracja Badań i Biblioteka.

W ciągu następnych dziesięciu lat, użycie oprogramowania Kuali znacznie wzrosło, a do roku 2014 Fundacja Kuali miała 74 instytucje członkowskie.

Źródło: Wikipedia

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 22 = 28