Mailing

phpList

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 19:37

Producent: phplist.com
Typ: Mailing, Listy mailingowe
Przeznaczenie: firmy, organizacje
Licencja: GNU GPL
Pobranie: phplist.com/download
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: community.phplist.com/documentation/
FAQ:
Forum: forums.phplist.com
Wikipedia: en.wikipedia.org/wiki/PhpList
Język polski: tak
Cena: bezpłatny

phpList to otwartoźródłowe oprogramowanie służące do zarządzania listami mailingowymi. Jest przeznaczone do rozpowszechniania informacji, takich jak: biuletyny, wiadomości oraz reklamy do subskrybentów. Jest napisany w PHP i wykorzystuje bazę danych MySQL do przechowywania informacji. phpList jest udostępnione na licencji GNU GPL.

phpList może zarządzać listą subskrybentów i wysyłać wiadomości e-mail do dużej liczby abonentów. Zarządzanie abonamentem, rejestracja, zmiany danych osobowych i wypisywanie wniosków są zautomatyzowane. Prenumerata jednej lub więcej list odbywa się za pośrednictwem strony subskrypcji, która może być zintegrowana ze stroną główną serwisu. Dane wymagane podczas rejestracji, m.in.: kraj zamieszkania, język, data urodzenia, ulubiona żywność, itp. – mogą być określane przez administratorów listy i mogą być zmienione w każdym czasie. Te informacje mogą być następnie wykorzystane do ukierunkowanej wiadomości, tj. wysyłka może być ograniczona do abonentów, którzy spełniają odpowiednie kryteria, takie jak kraj lub miasto zamieszkania.

Pozwala również na tworzenie/załączenie własnych szablonów wiadomości, wysyłkę ręczną lub zaplanowaną, uruchamianą za pomocą CRON oraz możliwość wysłania wybranej strony html. Posiada wbudowany system śledzenia wiadomości, statystyki, opcję informowania administratora o rozpoczęciu i zakończeniu wysyłki mailingowej. Wbudowany edytor kodu HTML pozwala na edycję treści i innych elementów mailingu.

Interfejs publiczny dostępny jest w 35 językach. Szczegółowa dokumentacja określająca funkcje i możliwości oprogramowania jest dostępna w języku angielskim oraz częściowo w hiszpańskim, francuskim i niderlandzkim.

phpList został stworzony dla systemu Linux, Apache i MySQL (LAMP), lecz jest również kompatybilny z OpenBSD, FreeBSD, OS X oraz MS Windows.

Program domyślnie współdziała z bazą danych MySQL. Dzięki wsparciu dla ADOdb (Active Data Objects DataBase – Obiektowa Baza Danych), możliwe jest połączenie z innymi bazami, np. PostgreSQL, Microsoft SQL Server, SQLite, Sybase, IBM DB2 i Oracle.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.