phpList

Reklama na Linuxiarze.pl

 

 

phpList

Producent: www.phplist.com
Typ: Mailing, Listy mailingowe
Przeznaczenie: firmy, organizacje
Licencja: GNU GPL
Pobranie: www.phplist.com/download
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: http://community.phplist.com/documentation/
FAQ:
Forum: http://forums.phplist.com/
Wikipedia: phpList
Język polski: tak
Cena: bezpłatny

linia

 

phpList to otwartoźródłowe oprogramowanie służące do zarządzania listami mailingowymi. Jest przeznaczone do rozpowszechniania informacji, takich jak: biuletyny, wiadomości oraz reklamy do subskrybentów. Jest napisany w PHP i wykorzystuje bazę danych MySQL do przechowywania informacji. phpList jest udostępnione na licencji GNU GPL.

phpList może zarządzać listą subskrybentów i wysyłać wiadomości e-mail do dużej liczby abonentów. Zarządzanie abonamentem, rejestracja, zmiany danych osobowych i wypisywanie wniosków są zautomatyzowane. Prenumerata jednej lub więcej list odbywa się za pośrednictwem strony subskrypcji, która może być zintegrowana ze stroną główną serwisu. Dane wymagane podczas rejestracji, m.in.: kraj zamieszkania, język, data urodzenia, ulubiona żywność, itp. – mogą być określane przez administratorów listy i mogą być zmienione w każdym czasie. Te informacje mogą być następnie wykorzystane do ukierunkowanej wiadomości, tj. wysyłka może być ograniczona do abonentów, którzy spełniają odpowiednie kryteria, takie jak kraj lub miasto zamieszkania.

Pozwala również na tworzenie/załączenie własnych szablonów wiadomości, wysyłkę ręczną lub zaplanowaną, uruchamianą za pomocą CRON oraz możliwość wysłania wybranej strony html. Posiada wbudowany system śledzenia wiadomości, statystyki, opcję informowania administratora o rozpoczęciu i zakończeniu wysyłki mailingowej. Wbudowany edytor kodu HTML pozwala na edycję treści i innych elementów mailingu.

Interfejs publiczny dostępny jest w 35 językach. Szczegółowa dokumentacja określająca funkcje i możliwości oprogramowania jest dostępna w języku angielskim oraz częściowo w hiszpańskim, francuskim i niderlandzkim.

phpList został stworzony dla systemu Linux, Apache i MySQL (LAMP), lecz jest również kompatybilny z OpenBSD, FreeBSD, OS X oraz MS Windows.
Program domyślnie współdziała z bazą danych MySQL. Dzięki wsparciu dla ADOdb (Active Data Objects DataBase – Obiektowa Baza Danych), możliwe jest połączenie z innymi bazami, np. PostgreSQL, Microsoft SQL Server, SQLite, Sybase, IBM DB2 i Oracle.

Demo programu phpList dostępne jest pod adresem: http://demo.phplist.com/lists/admin/
Użytkownik: demo
Hasło: phplist

 

 

Opublikowane: 28 / 05 / 2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wolna strefa