Wiki

Smeagol

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 00:40

Producent: github.com/journeyman-cc/smeagol
Typ: Wiki
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: GPL
Pobranie: github.com/journeyman-cc/smeagol/releases
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: github.com/journeyman-cc/smeagol/wiki
FAQ:
Forum:
Wikipedia:
Język polski: ?
Cena: bezpłatny

Smeagol to prosty silnik Wiki inspirowany przez Gollum. Gollum to silnik Wiki napisany w języku Ruby, który wykorzystuje kilka prostych formatów tekstowych, w tym Markdown i który wykorzystuje Git do zapewnienia wersjonowania oraz tworzenia kopii zapasowych.

Według autora, potrzebował nowej Wiki do projektu i pomyślał, że Gollum byłby idealny – ale niestety, nie zapewnia on uwierzytelnienia użytkownika, którego potrzebował i prostsze było ponowne zaimplementowanie potrzebnych bitów w Clojure, niż zmodyfikowanie Golluma.

Na tym etapie Smeagol jest silnikiem Wiki napisanym w Clojure, który używa Markdown jako formatu tekstowego, posiada uwierzytelnianie użytkownika i używa Git jako swojego systemu wersjonowania i tworzenia kopii zapasowych.

Smeagol używa formatu Markdown dostarczonego przez markdown-clj z dodatkiem, że wszystko zawarte w podwójnych nawiasach kwadratowych, będzie traktowane jako łącze do samej Wiki.

Smeagol ma teraz dobre zabezpieczenia i uwierzytelnianie. Chociaż początkowe hasło dostarczone z systemem nie jest zaszyfrowane, po zmianie będzie; a hasła dla nowych użytkowników dodawane przez strony administracji użytkownikami są szyfrowane.

Możesz (jeśli jesteś zalogowany) przesyłać pliki, w tym obrazy, korzystając z łącza Prześlij plik na górnym pasku menu. Możesz połączyć się z przesłanym obrazem lub innymi obrazami już dostępnymi w sieci.

Smeagol zbudował internacjonalizację, obecnie posiada pliki tłumaczeń na język: angielski, niemiecki, litewski i rosyjski.

Smeagol jest projektem open source; masz możliwość samodzielnego wprowadzania zmian.

Autorem projektu jest Simon Brooke.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.