Syndie

Last Updated on: 25th kwiecień 2022, 05:04 pm

Producent: syndie.i2p2.de
Typ: Forum internetowe
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: Free/Open Source – różne licencje: Public domain, BSD, GNU GPL, MIT, Artistic
Pobranie: syndie.i2p2.de/download.html
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: syndie.i2p2.de/manual.html
FAQ: syndie.i2p2.de/faq.html
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Syndie
Język polski:
Cena: bezpłatny

Syndie to otwartoźródłowe, wieloplatformowe oprogramowanie umożliwiające syndykację danych (głównie for internetowych), przy użyciu różnych anonimowych i nieanonimowych sieci komputerowych.

Syndykacja danych polega na gromadzeniu treści przez użytkownika/klienta z wielu różnych źródeł (tutaj: for internetowych) oraz publikowanie własnych treści za pośrednictwem udostępnionych serwerów.

Syndie posiada możliwość pobierania danych i publikacji danych za pośrednictwem anonimowych sieci: I2P, Tor, Freenet.

Syndie działa w podobny sposób jak blog, newsgroup, forum i inne zbliżone rozwiązania.
Pozwala autorom na publikację prywatnych lub publicznych wiadomości, które są wysyłane i pobierane z serwerów, hostowanych różnych anonimowych i nieanonimowych lokalizacjach. Większość serwerów HTTP jest hostowana w sieci I2P, jak również w sieci Freenet oraz normalnej sieci internet.

każdy użytkownik posiada możliwość utworzenia wielu tożsamości. Każda tożsamość jest znana jako forum, a użytkownicy mogą publikować posty na własnych oraz innych forach. Każdy użytkownik posiada również możliwość kontrolowania własnego forum.

Syndie jest rozwijane od 2003 roku, przy współpracy z projektem sieci I2P. W roku 2007 projekt Syndie został wstrzymany, lecz od roku 2013 ponownie jest rozwijany.

Syndie to aplikacja działająca w technologi Java i może działać na wszystkich platformach systemowych, które posiadają wsparcie dla Java.
Syndie działa domyślnie w trybie graficznym, które bazuje na Standard Widget Toolkit for Java, lecz może być również uruchomione w trybie tekstowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.