Pakiety biurowe

WPS Office

Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2023, 11:40

Producent: www.wps.com/office/
Typ: Pakiety biurowe
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: Freemium
Pobranie: www.wps.com/download/
Platforma: Linux, OS X, Windows, iOS, Android
Dokumentacja: help.wps.com/
FAQ:
Forum:
Wikipedia: pl.wikipedia.org/wiki/WPS_Office
Język polski: tak
Cena: bezpłatny/płatny

WPS Office (skrót od Writer, Presentation and Spreadsheets, wcześniej znany jako Kingsoft Office) to pakiet biurowy dla systemów Microsoft Windows, macOS, Linux, iOS, Android i HarmonyOS opracowany przez chińską firmę Kingsoft z siedzibą w Zhuhai. Jest również preinstalowany na tabletach Fire. WPS Office składa się z trzech podstawowych komponentów: WPS Writer, WPS Presentation i WPS Spreadsheet.

Wersja podstawowa do użytku osobistego jest bezpłatna. W pełni funkcjonalna wersja profesjonalna jest również dostępna za opłatą abonamentową. WPS Office 2016 został wydany w 2016 roku. Od 2019 roku wersja dla systemu Linux jest rozwijana i obsługiwana przez społeczność wolontariuszy, a nie przez samego Kingsoft.

WPS Office był początkowo znany jako Super-WPS文字处理系统 (Super-WPS Word Processing System, wówczas znany po prostu jako WPS) w 1988 roku jako edytor tekstu działający w systemach DOS i sprzedawany przez ówczesny Hongkong Kingsun COMPUTER CO. LTD. Był to pierwszy edytor tekstu w języku chińskim, zaprojektowany i opracowany na rynek Chin kontynentalnych. WPS był używany od końca lat 80.

WPS Office 2016 jest dostępny w wersjach Free, Premium i Professional, a także w wersjach na Androida i iOS. Darmowa wersja zapewnia podstawowe funkcje i obsługuje formaty plików Microsoft Office. Dostęp do niektórych funkcji, takich jak drukowanie i korespondencja seryjna, można uzyskać tymczasowo tylko po obejrzeniu reklamy, co WPS Office określa jako dostęp sponsorowany.

Zgodnie z wersją WPS Office 2016 Free v10.2.0.5871 dla systemu Windows, program otwiera i zapisuje wszystkie formaty dokumentów Microsoft Office (doc, docx, xls, xlsx itp.), HTML, RTF, XML i PDF.
– Formaty dokumentów tekstowych: wps, wpt, doc, dot, docx, dotx, docm, dotm
– Formaty dokumentów XML: xml, htm, html, mht, mhtm, mhtml
– Formaty dokumentów arkusza kalkulacyjnego: et, ett, xls, xlsx, xlt, xltx, csv, xlsm, xltm, xlsb, ets
– Formaty dokumentów pokazu slajdów: ppt, pot, pps, dps, dpt, pptx, potx, ppsx, pptm, potm, ppsm, dpss

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Skip to content