CMS

Apache Lenya

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 00:54

Producent: lenya.apache.org
Typ: System zarządzania treścią
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: Apache License 2.0
Pobranie: lenya.apache.org
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: lenya.apache.org/docu.html
FAQ:
Forum:
Wikipedia: pl.wikipedia.org/wiki/Apache_Lenya
Język polski:
Cena: bezpłatny

Apache Lenya to otwarto-źródłowy system zarządzania treścią Java/XML, który zawiera: kontrolę wersji, zarządzanie wieloma witrynami, planowanie, wyszukiwanie, edytory WYSIWYG i kontrolę przepływu pracy.

Funkcje dla autorów:
– Edytor WYSIWYG, który sprawdza poprawność danych wejściowych względem schematu RELAX NG. Zapobiega to nieprawidłowym znacznikom wytwarzanym przez inne edytory WYSIWYG i umożliwia egzekwowanie wytycznych dotyczących stylu strony internetowej. Lenya jest dostarczana z edytorami BXE i Kupu. Zarządzanie zasobami i łączami są zintegrowane z BXE i Kupu.
– Edytor formularzy jest dostępny w sytuacjach, gdy w pełni funkcjonalny edytor WYSIWYG jest przesadny lub gdy starsze przeglądarki muszą być obsługiwane.
– Edytowane strony są automatycznie blokowane dla innych użytkowników, co zapobiega konfliktowym zmianom na tej samej stronie.
– Każda edycja strony tworzy nową wersję i możesz powrócić do dowolnej poprzedniej wersji strony.

Przepływ pracy:
– Lenya zawiera dostosowywany silnik przepływu pracy, który używa łatwego formatu XML do ich definiowania. Uwzględniono standardowe jedno- i dwustopniowe przepływy pracy. Użytkownicy mogą być powiadamiani e-mailem o oczekujących zatwierdzeniach.
– Zdarzenia przepływu pracy, takie jak publikowanie lub dezaktywacja strony można zaplanować.
– Obsługiwane są oddzielne obszary tworzenia scen i działania. Dla wygody obszar przejściowy jest domyślnie wyłączony.
– Wszystkie kroki przepływu pracy są rejestrowane, zapewniając ścieżkę audytu.

Międzynarodowość:
– Strony można tworzyć w wielu językach bez wpływu na strukturę witryny. Lenya automatycznie wyświetla Twoją stronę w domyślnym języku, jeśli nie jest dostępna w określonym języku.
– Interfejs użytkownika jest obecnie zlokalizowany w języku: hiszpańskim, włoskim, francuskim, niemieckim, angielskim, holenderskim i japońskim.

Układ:
– Koncepcja „publikacji” pozwala na ponowne wykorzystanie architektury informacyjnej witryny i zapewnia modułowość na poziomie zawartości. Różne publikacje (witryny) mogą udostępniać treści i logikę biznesową, a nowe publikacje można tworzyć w procesie klonowania.
– Obsługiwany jest szablon XHTML + CSS, co eliminuje potrzebę uczenia się kolejnego języka szablonów. Tam, gdzie to możliwe, Lenya używa stylów CSS, wymuszając w ten sposób rozdzielenie treści i układu.
– Struktura nawigacji automatycznie tworzy elementy nawigacji, takie jak: menu, ścieżki nawigacyjne i karty. Mapa strony może być łatwo utworzona.
– Lenya tworzy czyste adresy URL bez parametrów żądania, dzięki czemu jest optymalnie dostępny dla wyszukiwarek.
– Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących zagnieżdżania szablonów. Możesz użyć dowolnego szablonu, który zdefiniowałeś na dowolnym poziomie struktury witryny, dzięki parametryzatorowi URI.

Bezpieczeństwo:
– Każda strona lub części witryny mogą być chronione przez SSL. Możesz chronić tylko te części witryny, które wymagają ochrony w celu uzyskania najlepszej wydajności.
– Mechanizm kontroli dostępu pozwala ograniczyć dostęp do części witryny dla członków grupy lub osób. Możesz ograniczyć dostęp według funkcji, takich jak: przeglądanie, edycja, zatwierdzanie lub administracja.
– Użytkownicy mogą być uwierzytelniani na serwerze LDAP.
– Dostęp może być również kontrolowany przez zakresy adresów IP.

Projekt został założony w 1999 roku przez Michaela Wechnera, a w 2003 został podarowny fundacji Apache Software.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.