CMSSklep

uCoz

Producent: www.ucoz.com
Typ: System zarządzania treścią, Sklepy internetowe
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: własnościowa
Pobranie:
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja:
FAQ:
Forum:
Wikipedia: pl.wikipedia.org/wiki/UCoz
Język polski:
Cena: płatny

uCoz to darmowy hosting z wbudowanym systemem zarządzania treścią, działający w modelu SaaS. Moduły CMS uCoz można wykorzystać razem do zbudowania w pełni funkcjonalnej strony internetowej lub osobno, np. jako platforma zakupowa, blog, forum internetowe, itp.

Początkowo podstawą rozwoju serwisu było połączone doświadczenie kilku programistów, które polegało na wcześniejszej pracy nad różnymi usługami takimi jak ankiety, bezpłatne księgi gości i co ważniejsze, profesjonalny skrypt CMS (WoCatalog Pro). 29 października 2005 roku, po prawie roku prac, firma uCoz ogłosiła rosyjską wersję systemu. W czerwcu 2007 roku oficjalnie ogłoszono wersję angielską systemu, a w sierpniu wersję niemiecką. Obecnie uCoz jest również dostępny w języku azerskim, hiszpańskim, francuskim, arabskim, węgierskim, rumuńskim, szwedzkim, polskim, portugalskim, częściowo w językach hebrajskim, łotewskim, ukraińskim i gruzińskim.

W styczniu 2013r. Yandex, czwarta co do wielkości wyszukiwarka na świecie, ogłosiła przeniesienie swojego projektu Narod do uCoz. Była to druga co do wielkości platforma bezpłatnego hostingu stron internetowych w rosyjskim Internecie, a fuzja znacznie zwiększyła udział w rynku uCoz, ponieważ firma była liderem rynku już przed fuzją.

uCoz jest wspierany przez grupę Mail.ru, ma swoją siedzibę w Moskwie, w Rosji i inne biura w Sankt Petersburgu, Rostowie nad Donem, Kazaniu i Czerkasach na Ukrainie.

Będąc systemem SaaS, uCoz ma funkcje tego typu platformy, takie jak zamknięty kod źródłowy, ale z możliwością uruchamiania skryptów po stronie serwera, takich jak JavaScript. Cechuje się także brakiem możliwości uruchomienia baz danych (wszystko to jest możliwe w ramach koncepcji Web 3.0 PaaS), co równoważy duża ilość wbudowanych możliwości systemu. Ponadto system jest w pełni kompatybilny z HTML5 i CSS3.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.