Pakiety biurowe

Google Workspace

Producent: workspace.google.com
Typ: Pakiety biurowe
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: Trialware
Pobranie:
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja:
FAQ:
Forum:
Wikipedia: pl.wikipedia.org/wiki/Google_Workspace
Język polski: tak
Cena: płatny/bezpłatny

Google Workspace to zbiór narzędzi, oprogramowania i produktów do przetwarzania w chmurze, zwiększających produktywność i współpracę, opracowanych i sprzedawanych przez Google.

Google Workspace obejmuje Gmail, Czat, Meet, Kalendarz, Mapy i Dysk do przechowywania danych; Dokumenty, Arkusze, Prezentacje, Formularze i Witryny do współpracy oraz panel administracyjny i Vault do zarządzania użytkownikami i usługami. Panel administracyjny służy do zarządzania użytkownikami i usługami. W zależności od wersji Google Workspace może zawierać także cyfrową tablicę interaktywną Jamboard oraz możliwość dokupienia dodatków takich jak usługa telefoniczna Voice. Wersja edukacyjna zawiera platformę edukacyjną Google Classroom i dziś nosi nazwę Workspace for Education.

Chociaż większość tych usług jest dostępna bezpłatnie dla indywidualnych konsumentów korzystających z bezpłatnych kont Google (Gmail), Google Workspace dodaje funkcje dla przedsiębiorstw, takie jak niestandardowe adresy e-mail w domenie (np. @twojafirma.com) i opcję nieograniczonego miejsca na Dysku , dodatkowe narzędzia administracyjne i ustawienia zaawansowane, a także całodobową pomoc telefoniczną i e-mailową.

Plan Starter obejmuje adresy e-mail z niestandardowymi domenami (@twojafirma.com), połączenia wideo i głosowe, kalendarze, 30 GB miejsca na dane, wspólne dokumenty, arkusze kalkulacyjne, prezentacje i witryny, elementy sterujące zapewniające bezpieczeństwo i prywatność oraz całodobową pomoc telefoniczną i e-mailową . Plan Business Plus zapewnia wiele dodatkowych niestandardowych funkcji, w tym zaawansowaną kontrolę administracyjną dla Dysku, 5 TB miejsca na Dysku, analizę i raportowanie treści i udostępniania na Dysku, niestandardowe zasady przechowywania wiadomości i nie tylko. Klienci korporacyjni otrzymują szyfrowanie S/MIME, wyciszanie szumów w Meet i tyle miejsca, ile potrzebują.

Pakiet został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w lutym 2006r. jako Gmail w Twojej Domenie, a następnie w tym samym roku rozszerzony na Google Apps w Twojej Domenie, później przemianowany na G Suite w 2016r., a następnie w 2020r. ponownie przemianowany na Google Workspace.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.