Pakiety biurowe

iWork

Ostatnia aktualizacja: 16 marca 2024, 14:25

Producent: www.apple.com/pl/iwork/
Typ: Pakiety biurowe
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: własnościowa
Pobranie:
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja:
FAQ:
Forum:
Wikipedia: pl.wikipedia.org/wiki/IWork
Język polski: tak
Cena: płatny

iWork to pakiet aplikacji biurowych stworzony przez firmę Apple dla systemów operacyjnych macOS, iPadOS i iOS, dostępny także na wielu platformach za pośrednictwem witryny iCloud.

Pakiet iWork obejmuje aplikację do prezentacji Keynote, aplikację do edycji tekstu i publikowania na komputerze Pages oraz aplikację do arkuszy kalkulacyjnych Numbers. Celem Apple podczas tworzenia pakietu iWork było umożliwienie użytkownikom komputerów Mac łatwego tworzenia atrakcyjnych dokumentów i arkuszy kalkulacyjnych przy użyciu obszernej biblioteki czcionek systemu macOS, zintegrowanego modułu sprawdzania pisowni, wyrafinowanych graficznych interfejsów API i struktury automatyzacji AppleScript.

Odpowiednikami aplikacji Microsoft Office dla Pages, Numbers i Keynote są odpowiednio Word, Excel i PowerPoint. Chociaż aplikacje Microsoft Office nie mogą otwierać dokumentów pakietu iWork, aplikacje iWork mogą otwierać dokumenty pakietu Office do edycji i eksportować dokumenty z natywnych formatów pakietu iWork (.pages, .numbers, .key) do formatów Microsoft Office (.docx, .xlsx, .pptx itp.) .), jak również do plików PDF.

Pierwsza wersja pakietu iWork ’05 została ogłoszona 11 stycznia 2005 na Macworld Conference & Expo i udostępniona 22 stycznia w Stanach Zjednoczonych. iWork ’05 składał się z dwóch aplikacji: Keynote 2, aplikacji programu do tworzenia prezentacji i Pages, edytora tekstu. iWork ’05 został sprzedany za 79 dolarów. 30-dniowa wersja próbna została również udostępniona do pobrania na stronie internetowej Apple. Pierwotnie IGG Software posiadało prawa do nazwy iWork.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.