Wiki

BookStack

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 00:49

Producent: bookstackapp.com
Typ: Wiki
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: MIT
Pobranie: github.com/BookStackApp/BookStack/releases
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: bookstackapp.com/docs/
FAQ:
Forum:
Wikipedia:
Język polski:
Cena: bezpłatny

BookStack to bezpłatna platforma do zarządzania wiedzą, o otwartym kodzie źródłowym, która zapewnia prostą i łatwą w użyciu obsługę WYSIWYG. Treść w BookStack jest przechowywana w predefiniowanej, łatwej do zrozumienia strukturze, a w ramach tej struktury obsługiwany jest pełny system ról i uprawnień.

Funkcje:
– Darmowe i otwarte oprogramowanie – BookStack jest w pełni darmowy i otwarty, udostępniony na licencji MIT. Źródło jest dostępne na GitHub. Pobieranie i instalowanie własnej instancji bookstack jest bezpłatne.
– Prosty interfejs – Podczas tworzenia BookStack najważniejszym priorytetem była prostota. Edytor stron ma prosty interfejs WYSIWYG, a cała zawartość jest podzielona na trzy proste grupy ze świata rzeczywistego: Rozdziały, Książki, Strony.
– Możliwość wyszukiwania i połączenia – Zawartość BookStack można w pełni przeszukiwać. Możesz wyszukiwać na poziomie książki lub we wszystkich książkach, rozdziałach i stronach. Możliwość bezpośredniego linku do dowolnego akapitu pozwala zachować łączność dokumentacji.
– Konfigurowalność – Opcje konfiguracji umożliwiają skonfigurowanie BookStack w celu dostosowania do Twojego przypadku użycia. Możesz zmienić nazwę, logo i opcje rejestracji. Możesz także ustalić czy cały system jest publicznie dostępny, czy nie.
– Proste wymagania – BookStack jest zbudowany przy użyciu PHP, na bazie frameworka Laravel i używa MySQL do przechowywania danych. Pamiętano o wydajności, a BookStack może działać na VPS Digital Ocean za 5 USD.
– Potężne funkcje – Oprócz wydajnego wyszukiwania i tworzenia linków jest również sortowanie książek, rewizje stron i zarządzanie obrazami. Pełny system ról i uprawnień umożliwia blokowanie treści i działań zgodnie z wymaganiami.
– Wielojęzyczny – Użytkownicy BookStack mogą ustawić preferowany język. Dzięki wspaniałym współpracownikom ze społecznością, aktualne języki wbudowane w BookStack obejmują: EN, FR, DE, ES, IT, JA, NL, PL, RU i inne.
– Opcjonalny edytor Markdown – Jeśli wolisz pisać w Markdown, BookStack Cię wspiera. Dostępny jest edytor, który zawiera podgląd na żywo podczas pisania dokumentacji.
– Zintegrowane uwierzytelnianie – Oprócz logowania za pośrednictwem e-mail/hasła, można używać domyślnych dostawców usług społecznościowych, takich jak: GitHub, Google, Slack, AzureAD i innych. Opcje Okta i LDAP są dostępne dla środowisk korporacyjnych.

Dostępne jest demo aplikacji na stronie: demo.bookstackapp.com

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.