CMS

Bricolage

Producent: bricolagecms.org
Typ: System zarządzania treścią
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: BSD
Pobranie: www.bricolagecms.org/downloads/
Platforma: Linux, BSD, OS X, Solaris
Dokumentacja: github.com/bricoleurs/bricolage/wiki
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Bricolage_(software)
Język polski:
Cena: bezpłatny

Bricolage jest systemem zarządzania treścią (CMS), napisanym w języku programowania Perl.

Bricolage został opisany jako CMS klasy korporacyjnej, konkurencyjny pod względem funkcji i możliwości w stosunku do wysokiej klasy, drogich zastrzeżonych produktów. Przykłady organizacji, których strony internetowe używają Bricolage, to Światowa Organizacja Zdrowia, Rand Corporation, Macworld i The Tyee.

Oryginalnie stworzony przez Davida Wheelera do zarządzania treścią dla Salon.com, Bricolage jest teraz obsługiwany przez niewielką grupę głównych programistów. Wydany na zmienionej licencji BSD, Bricolage jest darmowym oprogramowaniem typu open source.

Bricolage działał na serwerze WWW Apache na platformach: Linux, BSD, Mac OS X i Solaris. Może używać systemu zarządzania bazami danych: PostgreSQL, MySQL i Oracle oraz mod_perl.

Bricolage był z natury systemem CMS przeznaczonym dla wielu użytkowników, przeznaczonym do zarządzania przepływem pracy w dużych witrynach internetowych z wieloma współtwórcami. Bricolage wykorzystuje model tworzenia szablonów i całkowicie oddziela prezentację od zarządzania treścią. CMS znajdował się na innym serwerze niż strona internetowa lub inny zarządzany magazyn danych.

Natywna obsługa PHP została dodana w Bricolage 1.10[7], która osadza interpreter PHP 5 wewnątrz interpretera Perla 5. W rezultacie kod PHP działa w natywnym środowisku PHP 5, ale może również w przejrzysty sposób korzystać z dowolnych bibliotek Perla, w tym kompletnego interfejsu API Bricolage.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.