OpenWGA

Producent: openwga.com
Typ: System Zarządzania Treścią
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: GPL & własnościowa
Pobranie: openwga.com/downloads~8a8181d923dc50380123dc5048970058.en.html
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: doc.openwga.com
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/OpenWGA
Język polski: ?
Cena: bezpłatny

linia

OpenWGA to system zarządzania treścią (CMS) działający na platformie Java Enterprise Edition. Służy do tworzenia, zarządzania i publikowania stron internetowych i aplikacji internetowych zorientowanych na treść. System został opracowany przez niemiecką firmę Innovation Gate GmbH.

Centralną częścią platformy jest OpenWGA Server, który jest odpowiedzialny za publikowanie aplikacji internetowych i jest dostępny w dwóch wersjach:
– Wersja Community Edition zawiera silnik publikowania treści, obsługę przechowywania danych zawartości w bazach danych MySQL, PostgreSQL, Microsoft SQL Server i HSQLDB oraz zawiera podstawowe funkcje uwierzytelniania użytkowników. Jest licencjonowany jako oprogramowanie typu Open Source na licencji GNU GPLv3 lub wyższej i można go używać bez opłat. Specjalny wyjątek od GNU GPL umożliwia dystrybucję niestandardowych wtyczek OpenWGA wraz z serwerem OpenWGA.
– Wersja Enterprise Edition opiera się na wydaniu Community Edition, z dodaną obsługą platform baz danych (Lotus Domino, IBM DB2, Oracle Database), systemów uwierzytelniania użytkowników (serwery katalogowe LDAP, wielokrotne uwierzytelnianie współdzielone) i zewnętrznych źródeł danych (repozytoria CMIS, bazy danych Lotus Domino), które są uznawane przez twórców produktu za „klasę korporacyjną”. Składa się z licencjonowanej wersji GPL dla społeczności oraz niestandardowej „wtyczki dla przedsiębiorstw” zawierającej dodatkowe funkcje. Dostęp do wersji Enterprise Edition jest dostępny w modelu płatnej subskrypcji przez Innovation Gate GmbH.

Aplikacja jest rozwijana od 2001 roku.

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 4 = 8