CMS

OpenWGA

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 16:16

Producent: openwga.com
Typ: System Zarządzania Treścią
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: GPL & własnościowa
Pobranie: openwga.com/downloads~8a8181d923dc50380123dc5048970058.en.html
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: doc.openwga.com
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/OpenWGA
Język polski:
Cena: bezpłatny

OpenWGA to system zarządzania treścią (CMS) działający na platformie Java Enterprise Edition. Służy do tworzenia, zarządzania i publikowania stron internetowych i aplikacji internetowych zorientowanych na treść. System został opracowany przez niemiecką firmę Innovation Gate GmbH.

Centralną częścią platformy jest OpenWGA Server, który jest odpowiedzialny za publikowanie aplikacji internetowych i jest dostępny w dwóch wersjach:
– Wersja Community Edition zawiera silnik publikowania treści, obsługę przechowywania danych zawartości w bazach danych MySQL, PostgreSQL, Microsoft SQL Server i HSQLDB oraz zawiera podstawowe funkcje uwierzytelniania użytkowników. Jest licencjonowany jako oprogramowanie typu Open Source na licencji GNU GPLv3 lub wyższej i można go używać bez opłat. Specjalny wyjątek od GNU GPL umożliwia dystrybucję niestandardowych wtyczek OpenWGA wraz z serwerem OpenWGA.
– Wersja Enterprise Edition opiera się na wydaniu Community Edition, z dodaną obsługą platform baz danych (Lotus Domino, IBM DB2, Oracle Database), systemów uwierzytelniania użytkowników (serwery katalogowe LDAP, wielokrotne uwierzytelnianie współdzielone) i zewnętrznych źródeł danych (repozytoria CMIS, bazy danych Lotus Domino), które są uznawane przez twórców produktu za „klasę korporacyjną”. Składa się z licencjonowanej wersji GPL dla społeczności oraz niestandardowej „wtyczki dla przedsiębiorstw” zawierającej dodatkowe funkcje. Dostęp do wersji Enterprise Edition jest dostępny w modelu płatnej subskrypcji przez Innovation Gate GmbH.

Aplikacja jest rozwijana od 2001 roku.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.