CMS

Magnolia

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 16:16

Producent: magnolia-cms.com
Typ: System zarządzania treścia
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: GPL3/EULA
Pobranie: magnolia-cms.com
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja:
FAQ:
Forum:
Wikipedia (EN): en.wikipedia.org/wiki/Magnolia_(CMS)
Język polski:
Cena: płatny

Magnolia to otwarto źródłowy system zarządzania treścią (CMS), rozwijany przez Magnolia International Ltd. z siedzibą w Bazylei w Szwajcarii. Opiera się na interfejsie API repozytorium treści dla Java (JSR-283).

Magnolia korzysta z repozytorium JCR do przechowywania i wyszukiwania danych. Pod tym względem Magnolia jest podobna do Adobe Experience Manager, Hippo CMS i Jahia, które również używają JCR. Magnolia domyślnie używa Apache Jackrabbit, referencyjnej implementacji JCR. Możliwe jest użycie innej certyfikowanej implementacji repozytorium JSR-170, takiej jak Modeshape.

W Magnolii Jackrabbit domyślnie utrwala dane w bazie danych H2. Lekka, wbudowana baza danych H2 zawiera oprogramowanie Magnolia, konfigurację i dwie witryny demonstracyjne w jednym pliku do pobrania w celu wypróbowania systemu. W środowiskach produkcyjnych można używać innych baz danych, takich jak: MySQL, MariaDB, PostgreSQL lub Oracle.

Magnolia najlepiej nadaje się dla organizacji, które mają złożone wymagania dotyczące integracji i wystarczające zasoby IT, aby dostosować produkt do swoich potrzeb. Potrzebna jest znaczna wiedza na temat języka Java, aby skorzystać z architektury open source Magnolii i zintegrować CMS z istniejącymi systemami.

Magnolia CMS ma modułową architekturę, rdzeń systemu i funkcje, takie jak: edytor stron, zarządzanie zasobami cyfrowymi i pamięć podręczna, które są umieszczone w osobnych modułach. Mechanizm modułu służy również do pakowania i wdrażania stron internetowych zbudowanych z Magnolia CMS. Szablony, motywy i funkcje używane na stronie są podzielone na osobne moduły.

Modułowość pozwala administratorom witryny instalować i odinstalowywać funkcje zgodnie z wymaganiami projektu. Hermetyzacja funkcji w odrębne moduły sprzyja także rozdzielaniu potrzeb: jeden zespół może pracować na szablonach stron internetowych, podczas gdy inny zespół tworzy aplikacje.

Na poziomie systemu plików, modułem Magnolia jest JAR, format plików Java używany do pakowania plików i zasobów klasy Java (obrazy, CSS, JavaScript) w jeden plik. Wdrożenie modułu Magnolia polega na skopiowaniu pliku JAR na serwer aplikacji Java i zrestartowaniu instancji Magnolia. Magnolia CMS rozpoznaje plik JAR podczas procesu uruchamiania i instaluje moduł.

Dostępne jest demo aplikacji Magnolia, które można zamówić na stronie: magnolia-cms.com/get-started/demo.html

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.