CMS

Bolt

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 00:34

Producent: boltcms.io
Typ: System zarządzania treścią
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: MIT
Pobranie: github.com/bolt/core/releases
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: docs.boltcms.io
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Bolt_(CMS)
Język polski:
Cena: bezpłatny

Bolt to darmowy system zarządzania treścią o otwartym kodzie źródłowym, oparty na PHP. Został wydany w 2012 roku i opracowany przez Two Kings i społeczność Bolt. Bolt używa Twig do szablonów i zawiera funkcje do zarządzania treścią i użytkownikami. Bolt można zainstalować na dowolnym serwerze WWW Apache lub Nginx z SQLite, MySQL lub MariaDB i PHP 7.2.9 lub nowszym.

Bolt strukturyzuje całą zawartość w ContentTypes: typ zawartości definiuje strukturę zawartości Twojej witryny, na przykład wiadomości, strony, wpisy na blogu, referencje i sekcje są przykładami ContentType. Wszystkie ContentTypes są zdefiniowane w formacie YAML w pliku contenttypes.yaml.

Najlepsze edytory treści są dostępne za darmo, w pełni licencjonowane do użytku w samym Bolcie. Edytowanie treści powinno być łatwe. Jako redaktor treści powinieneś mieć jak największą swobodę samodzielnego dostosowywania swoich stron. Nie jest wymagana wiedza techniczna. Masz kampanię? Przeciągnij, osadź i baw się treścią. Dodaj potrzebne bloki treści.

Wbudowana internacjonalizacja: Dodając tylko jedną linię do typu treści, Bolt sprawi, że Twoje strony będą tłumaczone. Masz kontrolę na poziomie pola nad tym, co jest tłumaczone, a co nie. Na przykład można przetłumaczyć nagłówek strony, podczas gdy zdjęcie pozostanie takie samo we wszystkich językach.

Bolt zawiera funkcję wyszukiwania: Backend Bolta jest wyposażony w proste, ale wydajne filtrowanie treści. Po prostu wpisz (część) szukanego słowa w polu wyszukiwania, a zobaczysz całą zawartość zawierającą ten termin.

20 typów pól (+ dynamiczne kolekcje pól): Domyślnie CMS zawiera wszystkie standardowe typy pól, których można się spodziewać, takie jak: tekst, data, plik, obraz, przecena, zaznacz i inne.

Ponadto Bolt natywnie obsługuje następujące typy pól:
– Lista plików i lista obrazów: łatwy sposób na umożliwienie edytorom dołączania wielu plików i obrazów.
– Kolekcje: grupowanie pól. Dodawanie dynamicznej liczby pól jest tak proste, jak naciśnięcie przycisku w Edytorze. Na przykład możesz zdefiniować kolekcję członków na stronie zespołu i zezwolić redaktorom treści na dodawanie wielu osób z ich imieniem, obrazem i stanowiskiem. Redaktorzy mogą dodawać, usuwać i zmieniać kolejność elementów kolekcji jednym kliknięciem.
– Templateselect: pozwól redaktorom wybrać szablon Twig, który będzie używany do wyświetlania strony.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.