CMS

GetSimple

Producent: get-simple.info
Typ: System zarządzania treścią
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: GPL
Pobranie: get-simple.info/download/
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: get-simple.info/wiki/
FAQ:
Forum: get-simple.info/forums/
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/GetSimple_CMS
Język polski:
Cena: bezpłatny

GetSimple to oparty na XML, samodzielny, w pełni niezależny i lekki system zarządzania treścią. Opiera się na języku programowania PHP i wykorzystuje pliki XML do przechowywania treści. Jest to system zarządzania treścią, który zapisuje całą zawartość do plików płaskich, w przeciwieństwie do innych programów CMS, które korzystają z baz danych, takich jak MySQL.

GetSimple CMS został opracowany przede wszystkim do tworzenia mniejszych stron internetowych, jednak nadaje się również do średnich i dużych stron dzięki możliwości rozbudowy platformy za pomocą wtyczek i motywów. Grupą docelową CMS są organizacje, firmy i osoby prywatne, które potrzebują małych i średnich stron internetowych.

Prosty proces instalacji (skopiowanie plików na serwer www i rozpoczęcie procedury instalacyjnej) pozwala na natychmiastowe korzystanie z oprogramowania. Niektórzy usługodawcy hostingowi oferują już preinstalowany system GEtSimple CMS. Po zainstalowaniu oprogramowanie można go rozbudować o liczne wtyczki i motywy.

GetSimple CMS został stworzony w 2009 roku przez rezydenta w Pittsburgh, PA w USA, programistę www Chrisa Cagle’a, który nadal kieruje projektem jako starszy programista. Cage twierdzi, że stworzył GetSimple CMS z potrzeby CMS, który jest „tak potężny, jak WordPress jest w użyciu”, ale łatwiejszy. Od tego czasu do zespołu GetSimple dołączyli inni programiści. Aktywna społeczność dostarcza wtyczki, tłumaczenia i motywy.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.