CMS

Geeklog

Producent: geeklog.net
Typ: System zarządzania treścią
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: GPL
Pobranie: geeklog.net/downloads/index.php
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: geeklog.net/docs/english/
FAQ: geeklog.net/faqman/index.php
Forum: geeklog.net/forum/index.php
Wikipedia: pl.wikipedia.org/wiki/Geeklog
Język polski:
Cena: bezpłatny

Geeklog to aplikacja typu open source do zarządzania dynamiczną treścią strony internetowej. Jest napisany w PHP i obsługuje system bazodanowy MySQL lub PostgreSQL. Geeklog to CMS lub silnik blogowy z obsługą: komentarzy, trackbacków, wielu formatów syndykacji, ochrony przed spamem i wszystkich innych ważnych funkcji takiego systemu.

Podstawowa dystrybucja Geeklog może być łatwo rozszerzona za pomocą wielu opracowanych przez społeczność wtyczek i innych dodatków, aby radykalnie zmienić jej funkcjonalność. Dostępne wtyczki obejmują: fora, galerie zdjęć i wiele innych.

Inne funkcje Geeklog obejmują: komentarze, ankiety, kalendarz, łącza internetowe, syndykację treści i wiele innych. Geeklog obsługuje standardy Trackback i Pingback, a także syndykację treści poprzez automatyczną publikację kanałów RSS. Geeklog pozwala ustawić szczegółowe poziomy uprawnień dla każdego indywidualnego użytkownika.

Wiele firm hostingowych automatycznie instaluje aplikacje blogowe typu open source, takie jak Geeklog, jako część swoich podstawowych pakietów witryn internetowych. W związku z tym jest to jeden z bardziej popularnych wyborów dla internetowego systemu zarządzania treścią wraz z WordPress i Drupal. Geeklog jest dostępny dla wielu webmasterów, ponieważ jest dołączony do komercyjnych instalatorów oprogramowania hostingowego: Fantastico, Softaculous i Installatron.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.