Liferay

EuroLinux

Last Updated on: 26th październik 2019, 05:54 pm

Producent: liferay.com
Typ: System zarządzanie treścią
Przeznaczenie: firmy, organizacje
Licencja: LGPL
Pobranie: liferay.com/downloads
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja:
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Liferay”
Język polski: ?
Cena: bezpłatny/płatny

linia

Liferay jest firmą tworzącą oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom tworzyć cyfrowe rozwiązania dla serwisów internetowych. Jego główną ofertą technologiczną jest Liferay Digital Experience Platform (DXP), oprogramowanie dla przedsiębiorstw do tworzenia i zarządzania zasobami cyfrowymi i zapewniania stałej obecności marki w różnych kanałach. Klientami Liferay są m.in.: Barclays, Carrefour, Cisco Systems, Coach, Danone, Domino, Fujitsu, Hewlett Packard Enterprise i T-Mobile.

Oryginalny produkt Liferay, Liferay Portal został stworzony w 2000 roku, przez głównego architekta oprogramowania Briana Chana, w celu zapewnienia korporacyjnego rozwiązania typu open source dla organizacji non-profit. W 2004 roku firma została zarejestrowana pod nazwą Liferay, Inc. i sformalizowała swoją niemiecką spółkę zależną Liferay GmbH. W 2007 roku Liferay otworzył nową azjatycką centralę w Dalian w Chinach oraz hiszpańską spółkę zależną Liferay SL. W 2009 Liferay rozszerzyła się na Indie. Od 2017 roku Liferay ma 21 biur na całym świecie, ze 150 partnerami i 180 000 członkami społeczności open source.

Liferay Digital Experience Platform (DXP) – platforma, która umożliwia firmom tworzenie i łączenie spersonalizowanych cyfrowych doświadczeń w sieci, telefonii komórkowej, społeczności, sklepie i innych punktach kontaktowych. Liferay DXP stanowi podstawę dla firmy do organizowania unikalnych doświadczeń klientów i gromadzenia danych, które wspierają szerokie zrozumienie klientów. Ta komercyjna wersja przechodzi dodatkowe cykle zapewniania jakości i jest zwykle dostępna po upływie jednego lub dwóch miesięcy od Liferay Portal Community Edition. Liferay DXP jest dostępny w ramach subskrypcji z dwoma warstwowymi poziomami usług Gold i Platinum, jest sprzedawany na podstawie poszczególnych serwerów.

Liferay DXP składa się z następujących elementów:
– Liferay Digital Enterprise – podstawowa technologia portalowa (dawniej Liferay Portal Enterprise Edition), która zapewnia przedsiębiorstwom możliwość spersonalizowanych doświadczeń cyfrowych, integrację systemów i przygotowanie do nadchodzących zmian w biznesie
– Mobilne doświadczenie:
— Liferay Screens – biblioteka komponentów mobilnych do tworzenia aplikacji mobilnych z Liferay jako zaplecza
— Liferay Push – umożliwia Liferay Digital Enterprise wysyłanie natywnych powiadomień do systemów iOS i Android
— Mobilny pakiet SDK – zapewnia pełny dostęp do interfejsu Liferay Services API dla natywnych aplikacji mobilnych
– Liferay Connected Services – umożliwia użytkownikom Liferay DXP monitorowanie i zarządzanie wydajnością ich platformy
– Liferay Sync – usługa synchronizacji plików w przedsiębiorstwie, która umożliwia użytkownikom Liferay DXP publikowanie i uzyskiwanie dostępu do dokumentów i plików z wielu środowisk, w tym komputerów stacjonarnych z systemem Windows i Mac OS oraz platform mobilnych opartych na systemie iOS i Android
– Liferay Developer Studio – zestaw wtyczek Eclipse do programowania za pomocą platformy Liferay.

Subskrypcja Liferay Enterprise obejmuje podstawową ofertę oprogramowania, platformę Liferay Digital Experience, a także pełne usługi, konserwację (w tym aktualizacje i poprawki) oraz wsparcie.

Źródło: Wikipedia EN.

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + = 25