CMS

Liferay

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 15:11

Producent: liferay.com
Typ: System zarządzanie treścią
Przeznaczenie: firmy, organizacje
Licencja: LGPL
Pobranie: liferay.com/downloads
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja:
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Liferay”
Język polski:
Cena: bezpłatny/płatny

Liferay jest firmą tworzącą oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom tworzyć cyfrowe rozwiązania dla serwisów internetowych. Jego główną ofertą technologiczną jest Liferay Digital Experience Platform (DXP), oprogramowanie dla przedsiębiorstw do tworzenia i zarządzania zasobami cyfrowymi i zapewniania stałej obecności marki w różnych kanałach. Klientami Liferay są m.in.: Barclays, Carrefour, Cisco Systems, Coach, Danone, Domino, Fujitsu, Hewlett Packard Enterprise i T-Mobile.

Oryginalny produkt Liferay, Liferay Portal został stworzony w 2000 roku, przez głównego architekta oprogramowania Briana Chana, w celu zapewnienia korporacyjnego rozwiązania typu open source dla organizacji non-profit. W 2004 roku firma została zarejestrowana pod nazwą Liferay, Inc. i sformalizowała swoją niemiecką spółkę zależną Liferay GmbH. W 2007 roku Liferay otworzył nową azjatycką centralę w Dalian w Chinach oraz hiszpańską spółkę zależną Liferay SL. W 2009 Liferay rozszerzyła się na Indie. Od 2017 roku Liferay ma 21 biur na całym świecie, ze 150 partnerami i 180 000 członkami społeczności open source.

Liferay Digital Experience Platform (DXP) – platforma, która umożliwia firmom tworzenie i łączenie spersonalizowanych cyfrowych doświadczeń w sieci, telefonii komórkowej, społeczności, sklepie i innych punktach kontaktowych. Liferay DXP stanowi podstawę dla firmy do organizowania unikalnych doświadczeń klientów i gromadzenia danych, które wspierają szerokie zrozumienie klientów. Ta komercyjna wersja przechodzi dodatkowe cykle zapewniania jakości i jest zwykle dostępna po upływie jednego lub dwóch miesięcy od Liferay Portal Community Edition. Liferay DXP jest dostępny w ramach subskrypcji z dwoma warstwowymi poziomami usług Gold i Platinum, jest sprzedawany na podstawie poszczególnych serwerów.

Liferay DXP składa się z następujących elementów:
– Liferay Digital Enterprise – podstawowa technologia portalowa (dawniej Liferay Portal Enterprise Edition), która zapewnia przedsiębiorstwom możliwość spersonalizowanych doświadczeń cyfrowych, integrację systemów i przygotowanie do nadchodzących zmian w biznesie
– Mobilne doświadczenie:
— Liferay Screens – biblioteka komponentów mobilnych do tworzenia aplikacji mobilnych z Liferay jako zaplecza
— Liferay Push – umożliwia Liferay Digital Enterprise wysyłanie natywnych powiadomień do systemów iOS i Android
— Mobilny pakiet SDK – zapewnia pełny dostęp do interfejsu Liferay Services API dla natywnych aplikacji mobilnych
– Liferay Connected Services – umożliwia użytkownikom Liferay DXP monitorowanie i zarządzanie wydajnością ich platformy
– Liferay Sync – usługa synchronizacji plików w przedsiębiorstwie, która umożliwia użytkownikom Liferay DXP publikowanie i uzyskiwanie dostępu do dokumentów i plików z wielu środowisk, w tym komputerów stacjonarnych z systemem Windows i Mac OS oraz platform mobilnych opartych na systemie iOS i Android
– Liferay Developer Studio – zestaw wtyczek Eclipse do programowania za pomocą platformy Liferay.

Subskrypcja Liferay Enterprise obejmuje podstawową ofertę oprogramowania, platformę Liferay Digital Experience, a także pełne usługi, konserwację (w tym aktualizacje i poprawki) oraz wsparcie.

Źródło: Wikipedia EN.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.