CMS

CMSMS

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 00:32

Producent: cmsmadesimple.org
Typ: System zarządzania treścią
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: GPL
Pobranie: cmsmadesimple.org/downloads/cmsms
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: docs.cmsmadesimple.org
FAQ:
Forum: forum.cmsmadesimple.org
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/CMS_Made_Simple
Język polski:
Cena: bezpłatny

CMS Made Simple (CMSMS) to darmowy system zarządzania treścią typu open source, który zapewnia programistom i właścicielom witryn internetowy obszar programowania i administracji.

CMS Made Simple to program zbudowany przy użyciu PHP z obsługą MySQL. System szablonów jest sterowany za pomocą Smarty Template Engine. CMS Made Simple ma na celu zapewnienie łatwego rozwoju i dostosowywania za pomocą motywów, modułów dodatkowych, dynamicznych menu, tagów i tłumaczeń. Podczas opracowywania nowej funkcji karta otwiera się z domyślnym tekstem. Deweloper zaczyna od usunięcia niepotrzebnych bitów, a następnie dodawania kolejnych tagów, które prowadzą do wtyczek, znanych tutaj jako moduły.

CMS Made Simple posiada sekcję administracyjną do opracowywania motywów, szablonów i arkuszy stylów, instalowania i aktualizowania modułów dodatkowych, konfigurowania bloków zawartości strony oraz grup użytkowników i uprawnień.

Jako narzędzie programistyczne CMS Made Simple jest przeznaczony dla bardziej doświadczonych programistów. Stworzenie skutecznej witryny wymaga praktycznej znajomości przynajmniej HTML i CSS. Chociaż istnieje wsparcie dla instalacji i późniejszego zastosowania wstępnie zaprojektowanego motywu, system pozwala na bezpośrednie kodowanie szablonów stron w HTML/CSS z dynamicznymi elementami wywoływanymi za pomocą tagów Smarty.

Po zbudowaniu strony internetowej CMS Made Simple, korzystanie z systemu do codziennych zadań związanych z zarządzaniem treścią, takich jak: utrzymywanie galerii, wiadomości/blogów i edytowanie stron jest zaprojektowane tak, aby było proste i łatwe w zarządzaniu przez osoby nietechniczne, takie jak właściciele witryn.

CMS Made Simple został zaprojektowany jako pakiet bazowy, który nie narzuca użytkownikowi zbędnych modułów i funkcjonalności. Wymaga to od właścicieli witryn dodawania modułów i tagów odpowiednich dla witryny. Do instalacji domyślnej dołączona jest niewielka liczba modułów podstawowych, w szczególności menedżera grup dyskusyjnych, funkcja wyszukiwania i edytor WYSIWYG (MicroTiny, mała, uproszczona wersja TinyMCE).

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.