Crafter
Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 15:06
Typ: System zarządzania treścią
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: GPL
Pobranie: craftercms.org/downloads
Platforma: Linux, Windows, OS X
Dokumentacja: docs.craftercms.org/en/3.0/index.html
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Crafter_CMS
Język polski:
Cena: bezpłatny/płatny
Crafter to otwarto źródłowy system zarządzania treścią, dostępny bezpłatnie w edycji społecznościowej oraz płatnej, komercyjnej (enterprise).
Crafter CMS zapewnia programistom proste, ale wydajne narzędzia do szybkiego tworzenia stron internetowych oraz łatwej integracji i dostosowywania w razie potrzeby. Wykorzystując standardowe w branży, wiodące technologie open source, takie jak FreeMarker Templating Language i Javascript, twórcy front-endu mogą szybko tworzyć rozbudowane interfejsy do swoich aplikacji internetowych.
Co więcej, Crafter CMS zapewnia programistom podstawy szybkiego budowania wydajnych, elastycznych aplikacji internetowych i mobilnych. Zbudowany jako korporacyjna platforma Java z wykorzystaniem Spring Framework, Crafter CMS zapewnia solidną infrastrukturę, która nie tylko dobrze integruje się z systemami korporacyjnymi i infrastrukturą wdrażania, ale także obsługuje pełen zakres technologii warstwy prezentacji, w tym lekkie skrypty i interfejsy API oparte na REST.
Najważniejsze walory aplikacji:
– Oparta na Java/Spring MVC, włączone skrypty Groovy
– Najbardziej skalowalna, dynamiczna zawartość o wysokiej wydajności, dostępna w Javie
– Łatwe w użyciu tworzenie treści
– Narzędzia programistyczne, SCM i integracja procesów
– Wiele kanałów: HTML, CaaS/JSON/XML, AFRAME/VRML i prawie każdy inny format
– 100% open source
Istnieją trzy główne komponenty Crafter CMS:
1. Silnik Crafter jest strukturą prezentacji, wykorzystującą Groovy i FreeMarker do generowania stron i innych renderowanych danych wyjściowych. Alternatywnie można zdefiniować interfejs REST API do obsługi treści strukturalnych. Crafter Engine jest zintegrowany z Apache Solr, aby obsługiwać zaawansowane funkcje zapytań i wyszukiwania dynamicznych treści.
2. Crafter Studio – interfejs użytkownika, za pomocą którego można korzystać z funkcji zarządzania treścią i funkcji administracyjnych.
3. Repozytorium Crafter – cała zawartość, metadane i konfiguracja są przechowywane w Git.