Wiki

Ikiwiki

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 15:05

Producent: ikiwiki.info
Typ: Wiki
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: GPL
Pobranie: ikiwiki.info/download/
Platforma: BSD, Linux, UNIX
Dokumentacja:
FAQ:
Forum: ikiwiki.info/forum/
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Ikiwiki
Język polski:
Cena: bezpłatny

Ikiwiki to bezpłatny i otwarto-źródłowy kompilator wiki. Konwertuje strony wiki na HTML odpowiednie do publikowania na witrynie internetowej. Ikiwiki przechowuje strony i historię w systemie kontroli wersji, takim jak Subversion lub Git. Istnieje wiele innych funkcji, w tym obsługa blogów i podcastów, a także wiele różnych wtyczek.

Ikiwiki implementuje wszystkie standardowe funkcje wiki, w tym edycję strony internetowej, rejestrację użytkownika i logowanie, stronę ostatnich zmian, linków powrotnych, wyszukiwanie, strony dyskusji, tagi, inteligentne scalanie i rozwiązywanie konfliktów oraz blokowanie stron.

Ikiwiki obsługuje również generowanie kanałów informacyjnych (RSS i Atom) oraz blogowanie. Ikiwiki oferuje system wtyczek, który pozwala dodawać wiele innych funkcji. Niektóre wtyczki mają dodatkowe zależności, które można znaleźć wśród rekomendacji i sugestii tego pakietu.

W najprostszym przypadku Ikiwiki może działać jako generator statycznych stron internetowych w trybie off-line (być może nadal pozwala innym użytkownikom przesyłać zmiany przez VCS, ta metoda jest czasami określana jako kompilator wiki), ale może używać CGI do normalnego działania webowego interfejsu wiki. Logowanie do aplikacji przez OpenID jest obsługiwane.

Ikiwiki może być używany do utrzymywania bloga i zawiera wspólne funkcje blogowania, takie jak komentarze i kanały RSS. Instalator zawiera opcję ustawienia prostego bloga w czasie instalacji.

Założycielem projektu w 2006 roku był Joey Hess et al.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.