Ciągła integracja

Gump

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 15:05

Producent: gump.apache.org
Typ: Ciągła integracja
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: Apache 2.0
Pobranie: svn.apache.org/repos/asf/gump/
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: wiki.apache.org/gump
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Apache_Gump
Język polski:
Cena: bezpłatny

Apache Gump to system ciągłej integracji oparty na otwartym kodzie źródłowym, którego celem jest budowanie i testowanie wszystkich projektów Java typu open source każdej nocy.

Gump jest napisany w języku programowania Python i w pełni obsługuje Apache Ant, Apache Maven (1.x do 3.x) i inne narzędzia do budowania. Gump jest wyjątkowy, ponieważ buduje i kompiluje oprogramowanie używając najnowszych wersji rozwojowych tych projektów. Dzięki temu Gump może wykryć potencjalnie niekompatybilne zmiany w oprogramowaniu zaledwie kilka godzin po sprawdzeniu tych zmian w systemie kontroli wersji. Powiadomienia są wysyłane do zespołu projektowego natychmiast po wykryciu takiej zmiany, odwołując się do bardziej szczegółowych raportów dostępnych online.

Możesz ustawić i uruchomić Gump na swoim komputerze i uruchomić go na własnych projektach, jednak obecnie jest najbardziej znany z budowania wielu projektów Apache i ich zależności. W tym celu projekt Gump utrzymuje własny serwer dedykowany.

W Gump definicje projektów są odwzorowywane z XML na obiekty pamięci w celu ich przetworzenia. Skrypty uruchamiają polecenia aktualizacji SCM dla każdego modułu zawierającego projekt, który jest budowany. Skrypty wywołują kompilacje dla każdego projektu w kolejności, cp zapewnia, że ​​zależności są spełnione. Wyniki wyjściowe są przetwarzane, a jeśli się to powiedzie, na tych wyjściach budowane są zależne projekty.

Polecenia używają rzeczywistych plików build.xml / Makefile / pom.xml z projektów, ale generalnie nie należy używać skryptów lub plików jar zaznaczonych w CVS / SVN. Zamiast tego Gump próbuje zagrać kilka sztuczek, aby zapewnić, że wersje plików Gump są używane.

Kompilacje HTTPD Apache są przykładem dla procesu kompilacji, który obsługuje Gump. HTTPD potrzebuje APR i Gump może dostarczyć ścieżkę do świeżo zbudowanych plików APR jako opcje linii poleceń do buildconf i / lub skonfigurować skrypty.

Gump został stworzony przez Sama Ruby w oparciu o jego doświadczenie w społeczności Perla. Pierwotnie został napisany w Javie. Aktualna wersja live Gump 3 została całkowicie przepisana w Pythonie.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Skip to content