Ciągła integracja

CruiseControl

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 14:53

Producent: cruisecontrol.sourceforge.net
Typ: Ciągła integracja
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: BSD-style
Pobranie: cruisecontrol.sourceforge.net/download.html
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: cruisecontrol.sourceforge.net/overview.html
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/CruiseControl
Język polski:
Cena: bezpłatny

CruiseControl to otwarto-źródłowe narzędzie do ciągłej integracji oraz rozszerzalny szkielet (framwork) do tworzenia niestandardowego, ciągłego procesu budowania. Zawiera dziesiątki wtyczek do różnych kontroli źródeł, technologii kompilacji i schematów powiadomień, w tym wiadomości e-mail i komunikatory. Interfejs internetowy zawiera szczegółowe informacje o bieżących i poprzednich wersjach. Standardowa dystrybucja CruiseControl jest wzbogacona o szeroki wybór narzędzi innych podmiotów.

CruiseControl jest napisany w Javie i używany w wielu różnych projektach. Dla Ant, NAnt, Maven, Phing, Rake i Xcode są dostarczane konstruktory, a także catch-all exec builder, który może być używany z dowolnym narzędziem wiersza polecenia lub skryptem.

CruiseControl jest oprogramowaniem open source i jest rozwijany oraz utrzymywany przez grupę wolontariuszy. CruiseControl jest dystrybuowany na licencji w stylu BSD.

Wiki CruiseControl zawiera obszerną dodatkową dokumentację, w tym listę narzędzi innych projektów, które współpracują z CruiseControl.

Dwa takie projekty to ConfigurationGUI i CCScrape. ConfigurationGUI to GUI Java WebStart Swing do tworzenia plików konfiguracyjnych cruisecontrol i monitorowania statusu projektu. Jest on dołączony do binarnej dystrybucji CruiseControl, ale można go również pobrać oddzielnie. CCScrape to aplikacja Java WebStart, która ułatwia prowadzenie XFD (eXtreme Feedback Devices) z wyników budowania CruiseControl.

Istnieją porty CruiseControl dla .NET i Ruby. Oryginalny kod źródłowy CruiseControl został udostępniony przez ThoughtWorks, który oferuje teraz komercyjne narzędzie Cruise (nie oparte na bazie kodu CruiseControl).

CruiseControl składa się z 3 głównych modułów:
– pętla kompilacji: rdzeń systemu, uruchamia cykle kompilacji, a następnie powiadamia różnych słuchaczy (użytkowników) za pomocą różnych technik publikowania. Wyzwalacz może być wewnętrzny (zaplanowany lub po zmianach w SCM) lub zewnętrzny. Jest skonfigurowany w pliku xml, który odwzorowuje cykle kompilacji na określone zadania, dzięki systemowi wtyczek. W zależności od konfiguracji może wytwarzać artefakty kompilacji.
– aplikacja raportująca jsp umożliwia użytkownikom przeglądanie wyników kompilacji i uzyskiwanie dostępu do artefaktów
– panel kontrolny zapewnia wizualną reprezentację wszystkich statusów budowy projektu.

Ta modułowość pozwala użytkownikom instalować CruiseControl, gdzie najlepiej pasuje do ich potrzeb i środowiska.

Korzystając z technologii zdalnej (HTTP, RMI) można kontrolować i monitorować pętlę kompilacji CruiseControl. Są one domyślnie wyłączone z oczywistych względów bezpieczeństwa.

Ostatnia dostępna wersja CruiseContol została wydana 15 września 2010 roku.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.