CruiseControl

Producent: cruisecontrol.sourceforge.net
Typ: Ciągła integracja
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: BSD-style
Pobranie: cruisecontrol.sourceforge.net/download.html
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: cruisecontrol.sourceforge.net/overview.html
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/CruiseControl
Język polski: ?
Cena: bezpłatny

linia

CruiseControl to otwarto-źródłowe narzędzie do ciągłej integracji oraz rozszerzalny szkielet (framwork) do tworzenia niestandardowego, ciągłego procesu budowania. Zawiera dziesiątki wtyczek do różnych kontroli źródeł, technologii kompilacji i schematów powiadomień, w tym wiadomości e-mail i komunikatory. Interfejs internetowy zawiera szczegółowe informacje o bieżących i poprzednich wersjach. Standardowa dystrybucja CruiseControl jest wzbogacona o szeroki wybór narzędzi innych podmiotów.

CruiseControl jest napisany w Javie i używany w wielu różnych projektach. Dla Ant, NAnt, Maven, Phing, Rake i Xcode są dostarczane konstruktory, a także catch-all exec builder, który może być używany z dowolnym narzędziem wiersza polecenia lub skryptem.

CruiseControl jest oprogramowaniem open source i jest rozwijany oraz utrzymywany przez grupę wolontariuszy. CruiseControl jest dystrybuowany na licencji w stylu BSD.

Wiki CruiseControl zawiera obszerną dodatkową dokumentację, w tym listę narzędzi innych projektów, które współpracują z CruiseControl.

Dwa takie projekty to ConfigurationGUI i CCScrape. ConfigurationGUI to GUI Java WebStart Swing do tworzenia plików konfiguracyjnych cruisecontrol i monitorowania statusu projektu. Jest on dołączony do binarnej dystrybucji CruiseControl, ale można go również pobrać oddzielnie. CCScrape to aplikacja Java WebStart, która ułatwia prowadzenie XFD (eXtreme Feedback Devices) z wyników budowania CruiseControl.

Istnieją porty CruiseControl dla .NET i Ruby. Oryginalny kod źródłowy CruiseControl został udostępniony przez ThoughtWorks, który oferuje teraz komercyjne narzędzie Cruise (nie oparte na bazie kodu CruiseControl).

CruiseControl składa się z 3 głównych modułów:
– pętla kompilacji: rdzeń systemu, uruchamia cykle kompilacji, a następnie powiadamia różnych słuchaczy (użytkowników) za pomocą różnych technik publikowania. Wyzwalacz może być wewnętrzny (zaplanowany lub po zmianach w SCM) lub zewnętrzny. Jest skonfigurowany w pliku xml, który odwzorowuje cykle kompilacji na określone zadania, dzięki systemowi wtyczek. W zależności od konfiguracji może wytwarzać artefakty kompilacji.
– aplikacja raportująca jsp umożliwia użytkownikom przeglądanie wyników kompilacji i uzyskiwanie dostępu do artefaktów
– panel kontrolny zapewnia wizualną reprezentację wszystkich statusów budowy projektu.

Ta modułowość pozwala użytkownikom instalować CruiseControl, gdzie najlepiej pasuje do ich potrzeb i środowiska.

Korzystając z technologii zdalnej (HTTP, RMI) można kontrolować i monitorować pętlę kompilacji CruiseControl. Są one domyślnie wyłączone z oczywistych względów bezpieczeństwa.

Ostatnia dostępna wersja CruiseContol została wydana 15 września 2010 roku.

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

66 − 62 =