Forum

Discuz!

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 16:24

Producent: discuz.net
Typ: Forum internetowe
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: własnościowa
Pobranie: comsenz.com/downloads/install/discuzx
Platforma:
Dokumentacja:
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Discuz!
Język polski:
Cena: płatny/bezpłatny

Discuz! jest oprogramowaniem służącym do budowania forum internetowego, napisanym w PHP i opracowanym przez firmę Comsenz Technology Co., Ltd. Aplikacja obsługuje bazy danych MySQL i PostgreSQL. Jest to najpopularniejszy program forum internetowego używany w Chinach.

Discuz! jest bezpłatny do użytku prywatnego. Licencja, która pozwala na komercyjne wykorzystanie kosztuje około 3000 RMB. Oprogramowanie jest oficjalnie dostępne w języku chińskim. Został oficjalnie opracowany również w wersji angielskiej, ale rozwój został przerwany z powodów finansowych. W niektórych witrynach dostępne są nieoficjalne wersje angielskie i inne wersje językowe.

Discuz! został stworzony w oparciu o inny program internetowy o nazwie „Asia XMB” w wersji angielskiej (forum XMB) przez Dai Zhikang jako „Crossday Bulletin (CDB)” w marcu 2002r. 15 października został przemianowany na „Discuz!”, a w lutym 2003r. utworzono Comsenz Technology Co.Ltd.

Od czerwca 2003 dostępna jest wersja bezpłatna oraz komercyjna. W wersji 6.1.0 oprogramowanie jest zależne od istniejącej instalacji UCenter, która jest interfejsem umożliwiającym połączenie wszystkich produktów Comsenz na stronie internetowej. Jest to oprogramowanie do zarządzania użytkownikami, więc informacje takie jak prywatne wiadomości mogą być używane we wszystkich produktach Comsenz na tej samej stronie. Kolejną innowacją jest integracja chińskiego dostawcy usług marketingowych Insenz.

Comsenz został przejęty przez Tencent w sierpniu 2010r.
Discuz!X 1.0 został opracowany w 2010 roku, łącząc go z: innymi SNS-ami, portalami internetowymi, grupami i otwartymi platformami produkowanymi przez firmę.

Źródło: Wikipedia EN.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.