Wiki

Giewiki

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 00:47

Producent: giewiki.appspot.com
Typ: Wiki
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: BSD
Pobranie: giewiki.appspot.com
Platforma: Linux, OSX, Windows
Dokumentacja:
FAQ:
Forum:
Wikipedia:
Język polski: ?
Cena: bezpłatny

Giewiki to bezpłatna a także otwarto-źródłowa aplikacja do tworzenia i zarządzania stronami dokumentacji wiki. Aplikacja zapożycza dużo z TiddlyWiki, ale przyjmuje punkt widzenia, że ​​TW to świetny sposób na porządkowanie informacji, gdyby tylko nie był (prawdopodobnie) przechowywany na pendrive’ie. Jeśli jesteś zawsze w trybie online, chciałbyś je przechowywać w internecie.

Jest to narzędzie programowe ogólnego przeznaczenia do przechwytywania, organizowania i udostępniania (głównie) nieustrukturyzowanych informacji, z jednakowym priorytetem dla wszystkich trzech czynności. Jeśli chcesz umieścić wszystko w pudełkach z etykietami, możesz nazwać to CMS. Może służyć równie dobrze do użytku osobistego, jak i do projektów współpracy, forów, itp.

Giewiki oferuje łatwość obsługi dla tych, którzy chcą po prostu zastosować go do konkretnego problemu, który nie wymaga dostosowywania oraz elastyczności dla tych, którzy są gotowi poświęcić trochę czasu na własne dostosowanie.

Aplikacja stara się uwzględniać wszystkie funkcje, których użytkownicy mogą potrzebować, aby realizować różnorodne aplikacje. Obrazy można przesyłać i integrować z tekstem przy użyciu prostej składni.

Chronologicznie, Giewiki jest nieco odległym potomkiem koncepcji WikiWiki, którą Ward Cunningham wprowadził kilkanaście lat temu i jest bezpośrednim następcą TiddlyWiki w wersji 2.4.1.

Ostatecznym celem Giewiki jest zaoferowanie rozwiązania do publikowania w internecie treści ogólnego przeznaczenia, które jest dostępne całkowicie za darmo dla nietechnicznych użytkowników.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.