Wiki

Hatta

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 00:47

Producent: hatta-wiki.org
Typ: Wiki
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: GPL
Pobranie: hatta-wiki.org/Download
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: hatta-wiki.org/Docs
FAQ:
Forum:
Wikipedia:
Język polski: ?
Cena: bezpłatny

Hatta to silnik wiki – oprogramowanie, które pozwala uruchomić wiki. Nie wymaga konfiguracji i można go łatwo uruchomić w dowolnym repozytorium Mercurial. Możesz uruchomić go prywatnie na swoim komputerze, aby po prostu zrobić kilka osobistych notatek lub możesz zainstalować go na jakimś serwerze w Internecie, aby wszyscy mogli z niego korzystać.

Hatta jest prostym, małym programem nie wymagającym konfiguracji, do robienia notatek i dokumentacji projektowej. Nie nadaje się jednak do prowadzenia encyklopedii ani systemu zarządzania treścią w firmie. Nie nadaje się nawet do prowadzenia bloga.

Strony Hatta to zwykłe pliki tekstowe (a także obrazy, pliki binarne, itp.) w jakimś katalogu w twoim repozytorium. Na przykład, możesz umieścić go w katalogu „docs” projektu, aby zachować dokumentację. Pliki można edytować zarówno z wiki, jak i za pomocą edytora tekstu – w każdym przypadku zmiany wprowadzone do repozytorium pojawią się w ostatnich zmianach i w historii strony. Otwiera to cały wachlarz możliwości. Możesz klonować, łączyć i synchronizować swoje wiki poprzez klonowanie, scalanie lub synchronizację repozytoriów. Możesz zachować jego lokalną kopię i uruchomić Hatta lokalnie na swoim laptopie – a następnie przesłać zmiany, gdy będą gotowe.

Hatta to imię Szalonego Kapelusznika (Mad Hatter) z książek Lewisa Carrolla. To także nazwa tego małego silnika wiki.

W dawnych czasach kapelusznicy często oszaleli z powodu zatrucia rtęcią. Ten silnik wiki jest szalony jak Kapelusznik, ponieważ używa repozytorium Mercurial do przechowywania swoich stron.

Jest to przeróbka silnika wiki Dandelion. Niektóre osoby, które pracowały nad tym projektem są wymienione, inne zrobiły to anonimowo.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.