CMS

Invision Community

Ostatnia aktualizacja: 17 września 2023, 00:36

Producent: invisioncommunity.com
Typ: Zarządzanie treścia, Forum internetowe, e-Commerce, Blog, Kalendarz, Galerie, Udostępnianie plików
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: własnościowa
Pobranie: invisioncommunity.com/buy
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja:
FAQ:
Forum: invisioncommunity.com/forums/
Wikipedia: pl.wikipedia.org/wiki/Invision_Power_Board
Język polski:
Cena: płatny

Invision Community (wcześniej znany jako IPS Community Suite) to własnościowe oprogramowanie społeczności internetowej produkowane przez firmę Invision Power Services Inc.

Oprogramowanie jest napisane w języku PHP i wykorzystuje MySQL jako system zarządzania bazami danych. Invision Power Services sprzedaje aplikacje, z których każda może być zainstalowana oddzielnie, a najbardziej znane jest oprogramowanie forum internetowego Invision Power Board.

Invision Community pochodzi z Invision Power Board, które można kupić osobno i które wymaga IP.Suite. Do wersji 3.4 Invision Power Board pracownicy stopniowo poszerzali linię produktów o dodatkowe aplikacje skupione na społeczności, takie jak: IP.Blog, IP.Gallery i IP.Content. Jednak IP.Board był zawsze wymagany, ponieważ opierało się na nim wiele aspektów rdzenia i innych aplikacji. Począwszy od IP.Suite 4 postanowili zrezygnować z IP.Board jako swojego „flagowego” produktu i ujednolicić numerację wersji oraz harmonogram wydawania dla wszystkich swoich aplikacji.

Oprogramowanie zapewnia również narzędzia i dokumentacje umożliwiające społeczności tworzenie własnych aplikacji, motywów i innych rzeczy, które mogą być udostępniane za darmo lub sprzedawane innym klientom za pośrednictwem własnej społeczności Invision Power Services.

Najważniejsze, wybrane atuty aplikacji forum:
– zastąpienie hierarchicznego widoku forum jednym eleganckim widokiem, który zestawia tematy z różnych forów
– pytania i odpowiedzi forum umożliwiają użytkownikom wybieranie najlepszych pytań i wyróżnianie najlepszej odpowiedzi, aby zapewnić lepszą widoczność
– korzystanie z opcji kompozycji na forum, aby w unikalny sposób dostosować każde z forów do swoich marek podrzędnych
– tematy, które otrzymują dużo aktywności, mogą być automatycznie oznaczane jako „gorące” i wyświetlane na pasku bocznym w celu zwiększenia widoczności

Każda z aplikacji jest dostępna jako usługa na serwerze producenta oraz może być indywidualnie zainstalowana na własnym serwerze.
Wymagania sprzętowe do instalacji aplikacji:
– PHP 7.1.0 lub nowsze
— wszystkie domyślne rozszerzenia
— rozszerzenie GD2
— rozszerzenie mbstring
– MySQL 5.1+ (zalecane MySQL 5.6+)

Invision Power Services (IPS) został utworzony w 2002 roku przez Charlesa Warnera i Matta Mechama po tym, jak opuścili Jarvis Entertainment Group, która kupiła oprogramowanie forum Ikonboard od Mecham. Ich pierwszym produktem jako IPS było oprogramowanie forum Invision Power Board, które szybko zgromadziło społeczność byłych użytkowników Ikonboard.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.