SquirrelMail

Last Updated on: 4th wrzesień 2021, 07:52 pm

Producent: squirrelmail.org
Typ: Email webowy
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: GPL
Pobranie: squirrelmail.org/download.php
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: squirrelmail.org/documentation/
FAQ:
Forum:
Wikipedia:
Język polski: ?
Cena: bezpłatny

linia

SquirrelMail to otwarto-źródłowy projekt, który dostarcza zarówno webowego klienta poczty e-mail, jak i serwer proxy dla protokołu IMAP.

Część klienta pocztowego projektu została uruchomiona przez Nathana i Luke’a Ehresmana w 1999 roku i została napisana w PHP. SquirrelMail może być stosowany w połączeniu ze „stosem” LAMP, a inne systemy operacyjne obsługujące PHP są również obsługiwane. Serwer www potrzebuje dostępu do serwera IMAP obsługującego wiadomość e-mail i do serwera SMTP, aby móc wysyłać wiadomości e-mail.

Poczta internetowa SquirrelMail wyświetla poprawny HTML 4.0 do prezentacji, dzięki czemu jest kompatybilny z większością obecnych przeglądarek internetowych.

Część serwera proxy IMAP SquirrelMail został utworzony w 2002r. przez Dave’a McMurtriego na Uniwersytecie w Pittsburghu (gdzie został nazwany „up-imapproxy”, chociaż stał się bardziej znany jako „imapproxy”) i przyjęty przez zespół SquirrelMail w 2010r. Aplikacja została napisana w języku C.

SquirrelMail jest dostępny dla każdej platformy obsługującej PHP. Najczęściej używane platformy to: Linux, FreeBSD, macOS i warianty serwerów Microsoft Windows. SquirrelMail IMAP Proxy kompiluje się na większości odmian Uniksa i może być ogólnie używany na tych samych platformach, na których może działać aplikacja poczty internetowej, z wyjątkiem Microsoft Windows, chyba że jest używany w środowisku Cygwin lub podobnym. Apple dostarczył SquirrelMail jako obsługiwane rozwiązanie do obsługi poczty internetowej w systemie Mac OS X Server.

Klient poczty SquirrelMail jest kompletnym systemem poczty internetowej, ale dodatkowe funkcje dostępne są w postaci wtyczek. Istnieje ponad 200 wtyczek innych dostawców, dostępnych do pobrania ze strony SquirrelMail, a SquirrelMail dostarczany jest z kilkoma wtyczkami „standardowymi” lub „rdzeniowymi”.

Oba produkty SquirrelMail są oprogramowaniem wolnym i otwartym, podlegającym warunkom GNU General Public License (GPL) wersja 2.

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 5 =