Trac

Last Updated on: 26th październik 2019, 12:53 am

Producent: trac.edgewall.org
Typ: Zarządzanie projektami
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: BSD
Pobranie: trac.edgewall.org/browser
Platforma: BSD, Linux, OS X, Windows
Dokumentacja: trac.edgewall.org/wiki
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Trac
Język polski: ?
Cena: bezpłatny

linia

Trac to otwarto-źródłowy, webowy system zarządzania projektami i śledzenia błędów. Został przyjęty przez wiele organizacji, jako system śledzenia błędów dla wolnego i otwartego oprogramowania oraz zastrzeżonych projektów i produktów. Trac integruje się z głównymi systemami kontroli wersji, w tym Subversion i Git.

Trac wykorzystuje minimalistyczne podejście do zarządzania projektami opartymi na sieci Web. Misją projektu jest pomaganie programistom w pisaniu oprogramowania, pozostając jednocześnie na uboczu.

Trac zezwala na znaczniki wiki w opisach wydań i wiadomościach zatwierdzających, tworząc łącza i bezproblemowe odniesienia między: błędami, zadaniami, zestawami zmian, plikami i stronami wiki. Oś czasu pokazuje wszystkie bieżące i przeszłe wydarzenia projektu w porządku, dzięki czemu uzyskanie przeglądu projektu i śledzenie postępów jest bardzo łatwe. Ostatnia aktywność jest wyświetlana na stronie osi czasu, użytkownicy są powiadamiani pocztą elektroniczną oraz mogą subskrybować kanały RSS lub iCalendar.

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.