Projekty

Trac

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 14:49

Producent: trac.edgewall.org
Typ: Zarządzanie projektami
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: BSD
Pobranie: trac.edgewall.org/browser
Platforma: BSD, Linux, OS X, Windows
Dokumentacja: trac.edgewall.org/wiki
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Trac
Język polski:
Cena: bezpłatny

Trac to otwarto-źródłowy, webowy system zarządzania projektami i śledzenia błędów. Został przyjęty przez wiele organizacji, jako system śledzenia błędów dla wolnego i otwartego oprogramowania oraz zastrzeżonych projektów i produktów. Trac integruje się z głównymi systemami kontroli wersji, w tym Subversion i Git.

Trac wykorzystuje minimalistyczne podejście do zarządzania projektami opartymi na sieci Web. Misją projektu jest pomaganie programistom w pisaniu oprogramowania, pozostając jednocześnie na uboczu.

Trac zezwala na znaczniki wiki w opisach wydań i wiadomościach zatwierdzających, tworząc łącza i bezproblemowe odniesienia między: błędami, zadaniami, zestawami zmian, plikami i stronami wiki. Oś czasu pokazuje wszystkie bieżące i przeszłe wydarzenia projektu w porządku, dzięki czemu uzyskanie przeglądu projektu i śledzenie postępów jest bardzo łatwe. Ostatnia aktywność jest wyświetlana na stronie osi czasu, użytkownicy są powiadamiani pocztą elektroniczną oraz mogą subskrybować kanały RSS lub iCalendar.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.