Jive

Producent: jivesoftware.com
Typ: Mikroblogowanie, Platforma społecznościowa, Forum internetowe, Blog, Wiki, IM
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: własnościowa
Pobranie: jivesoftware.com/products/jive-n/try-jive/
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja:
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Jive_(software)
Język polski: ?
Cena: płatny

linia

Jive to komercyjne, własnościowe narzędzie służące do współpracy i zarządzania wiedzą klasy Enterprise 2.0 oparte na Java EE, produkowane przez Jive Software. Aplikacja została wydana po raz pierwszy jako „Clearspace” w 2006r., następnie przemianowana na SBS („Social Business Software”) w marcu 2009r., w 2011r. na „Jive Engage”, a w 2012 na „Jive”.

Jive integruje: funkcjonalność społeczności internetowych, mikroblogowania, sieci społecznościowych, forów dyskusyjnych, blogów, stron wiki i komunikatorów internetowych w jednym zunifikowanym interfejsie użytkownika. Treści umieszczone w dowolnym systemie (blog, wiki, dokumentacja itp.) można znaleźć za pośrednictwem wspólnego interfejsu wyszukiwania. Inne funkcje obejmują: RSS, integrację poczty e-mail, system reputacji i nagród za uczestnictwo, osobiste profile użytkowników, interoperacyjność usług sieciowych JAX-WS oraz integrację ze Spring Framework.

Produkt jest aplikacją WWW po stronie serwera, opartą wyłącznie na Javie i będzie działać na dowolnej platformie, na której zainstalowano Javę (JDK 1.5 lub nowszą).

Począwszy od Jive 8 wydanego 30 marca 2015r., dostępna jest wersja Jive-n do użytku wewnętrznego (hostowana przez konsumenta lub hostowana przez Jive jako usługa) oraz wersja Jive-x, która jest wersją zewnętrzną hostowaną jako usługa. Jive nie obsługuje już języka znaczników wiki.

Wymagania systemowe:
– Systemy operacyjne: RHEL wersja 6 lub 7 x86_64, CentOS 6 lub 7 x86_64 lub SuSE Enterprise Linux Server (SLES) 11 i 12 x86_64
– Serwery aplikacji: Jive jest dostarczane z własnymi wbudowanymi serwerami Apache HTTPD i Tomcat w ramach pakietu instalacyjnego. Wdrożenie aplikacji na innych serwerach nie jest możliwe.
– Bazy danych:
— MySQL (5.1, 5.5, 5.6)
— Oracle (11gR2, 12c)
— Postgres (zalecane 9.0, 9.1, 9.2, 9.3, 9.4 – 9.2 lub wyższy)
— Microsoft SQL Server (2008R2, 2012, 2014)
– Środowisko:
— Jive zaleca serwer z co najmniej 4 GB pamięci RAM i procesorem dualcore 2 GHz o architekturze x86_64

Oferowany jest dostęp do demo aplikacji Jive po wysłaniu zgłoszenia ze strony projektu.

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 2 = 4