Forum

Jive

Ostatnia aktualizacja: 17 września 2023, 00:35

Producent: jivesoftware.com
Typ: Mikroblogowanie, Platforma społecznościowa, Forum internetowe, Blog, Wiki, IM
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: własnościowa
Pobranie: jivesoftware.com/products/jive-n/try-jive/
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja:
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Jive_(software)
Język polski:
Cena: płatny

Jive to komercyjne, własnościowe narzędzie służące do współpracy i zarządzania wiedzą klasy Enterprise 2.0 oparte na Java EE, produkowane przez Jive Software. Aplikacja została wydana po raz pierwszy jako „Clearspace” w 2006r., następnie przemianowana na SBS („Social Business Software”) w marcu 2009r., w 2011r. na „Jive Engage”, a w 2012 na „Jive”.

Jive integruje: funkcjonalność społeczności internetowych, mikroblogowania, sieci społecznościowych, forów dyskusyjnych, blogów, stron wiki i komunikatorów internetowych w jednym zunifikowanym interfejsie użytkownika. Treści umieszczone w dowolnym systemie (blog, wiki, dokumentacja itp.) można znaleźć za pośrednictwem wspólnego interfejsu wyszukiwania. Inne funkcje obejmują: RSS, integrację poczty e-mail, system reputacji i nagród za uczestnictwo, osobiste profile użytkowników, interoperacyjność usług sieciowych JAX-WS oraz integrację ze Spring Framework.

Produkt jest aplikacją WWW po stronie serwera, opartą wyłącznie na Javie i będzie działać na dowolnej platformie, na której zainstalowano Javę (JDK 1.5 lub nowszą).

Począwszy od Jive 8 wydanego 30 marca 2015r., dostępna jest wersja Jive-n do użytku wewnętrznego (hostowana przez konsumenta lub hostowana przez Jive jako usługa) oraz wersja Jive-x, która jest wersją zewnętrzną hostowaną jako usługa. Jive nie obsługuje już języka znaczników wiki.

Wymagania systemowe:
– Systemy operacyjne: RHEL wersja 6 lub 7 x86_64, CentOS 6 lub 7 x86_64 lub SuSE Enterprise Linux Server (SLES) 11 i 12 x86_64
– Serwery aplikacji: Jive jest dostarczane z własnymi wbudowanymi serwerami Apache HTTPD i Tomcat w ramach pakietu instalacyjnego. Wdrożenie aplikacji na innych serwerach nie jest możliwe.
– Bazy danych:
— MySQL (5.1, 5.5, 5.6)
— Oracle (11gR2, 12c)
— Postgres (zalecane 9.0, 9.1, 9.2, 9.3, 9.4 – 9.2 lub wyższy)
— Microsoft SQL Server (2008R2, 2012, 2014)
– Środowisko:
— Jive zaleca serwer z co najmniej 4 GB pamięci RAM i procesorem dualcore 2 GHz o architekturze x86_64

Oferowany jest dostęp do demo aplikacji Jive po wysłaniu zgłoszenia ze strony projektu.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.