VCS

Dat

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 14:48

Producent: dat.foundation
Typ: System kontroli wersji, Współdzielenie plików, Synchronizacja danych, Peer-to-Peer protokół
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: BSD 3-Clause „New” or „Revised” License
Pobranie: github.com/datproject/dat/releases
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: docs.datproject.org/
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Dat_(software)
Język polski:
Cena: bezpłatny

Dat to narzędzie do dystrybucji danych z funkcją kontroli wersji, służące do śledzenia zmian i publikowania pakietów danych. Jest używany głównie do nauki opartej na danych, ale może być wykorzystywany do śledzenia zmian w dowolnym zestawie danych. Jako rozproszony system kontroli wersji ma na celu: szybkość, prostotę, bezpieczeństwo i obsługę rozproszonych, nieliniowych przepływów efektów pracy.

Mocną stroną Dat jest fakt, iż dane są hostowane i dystrybuowane przez wiele komputerów w sieci. Może pracować w trybie offline lub przy słabej łączności, oryginalny przesyłający może dodawać lub modyfikować dane, zachowując pełną historię, a także obsługiwać duże ilości danych.

Dat został stworzony przez Maxa Ogdena w 2013 roku, aby ustandaryzować sposób, w jaki analitycy danych współpracują przy zmianach, które wprowadzają w zestawach danych. Teraz jest rozwijany przez zespół Dat, a finansowany przez Code for Science, Knight Foundation, Alfred P. Sloan Foundation oraz Gordon and Betty Moore Foundation.

Dat jest wolnym oprogramowaniem rozpowszechnianym na warunkach zmienionej licencji BSD. Jedną z głównych implementacji jest Beaker, przeglądarka internetowa, która bezproblemowo obsługuje adresy URL dat:// co pozwala budować i inicjować strony internetowe z danymi.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.