Bez kategorii

Midgard

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 14:54

Producent: midgard-project.org
Typ: Wiki
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: LGPL
Pobranie: midgard-project.org/midgard2/
Platforma: Linux, OS X, UNIX
Dokumentacja:
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Midgard_(software)
Język polski:
Cena: bezpłatny

Midgard to otwarto-źródłowa struktura służąca do przechowywania danych. Dostarcza zorientowane obiektowo i replikowane środowisko do tworzenia aplikacji intensywnie korzystających z danych.

Midgard jest również dostarczany z systemem zarządzania treścią MidCOM (CMS), zbudowanym na platformie Midgard. Funkcje MidCOM obejmują internetowe interfejsy WYSIWYG do tworzenia treści oraz interfejs komponentowy do instalowania dodatkowych funkcji internetowych, w tym wiki i blogi.

Midgard jest zbudowany na stosie bibliotek GNOME, takich jak GLib i libgda i ma powiązania językowe dla: C, Pythona, Objective-C i PHP. Komunikacja między aplikacjami napisanymi w różnych językach odbywa się przez D-Bus.

Funkcje CMS działają na platformie LAMP (Linux, Apache, MySQL i PHP). Midgard może być również używany z PHPCR, implementacją PHP standardu Java Content Repository. Na początku lat 2000 istniała również implementacja czysto PHP Midgard API o nazwie Midgard Lite, która od tego czasu została ponownie zaimplementowana jako projekt przenośny Midgard.

Projekt jest zgodny z zsynchronizowanym, 6-miesięcznym cyklem wydawniczym, realizowanym przez kilka głównych projektów Open Source, takich jak Ubuntu i GNOME. Z tego powodu numeracja wersji odzwierciedla rok i miesiąc wydania. Wersja 8.09 Ragnaroek została oznaczona jako wydanie „Long Term Support”.

Projekt Midgard został założony na początku 1998r. przez Jukki Zitting i Henri Bergius dla fińskiej organizacji zajmującej się rekonstrukcją historyczną – Harmaasudet – jako systemu do publikowania materiałów online.

Źródło zrzutu ekranu: Wikipedia; autor: Bergie; Licencja: GNU Free Documentation License, Version 1.2+, Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.