CMS

Novius OS

Producent: www.novius-os.org
Typ: System zarządzania treścią
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: AGPL
Pobranie: github.com/novius-os/novius-os/releases
Platforma: Linux, OS X
Dokumentacja:
FAQ:
Forum:
Wikipedia: en.wikipedia.org/wiki/Novius_OS
Język polski:
Cena: bezpłatny

Novius OS to otwarto-źródłowy system zarządzania treścią (CMS), przeznaczony dla wielokanałowego Internetu (Create Once Publish Everywhere) i publikowany przez firmę Novius od 2011 roku.

Novius OS został zaprojektowany jako platforma aplikacji, stąd przyrostek „OS”. Można dostosować Novius OS do swoich treści poprzez tworzenie niestandardowych aplikacji. Twoje dobrze ustrukturyzowane treści są gotowe do opublikowania na dowolnym kanale — obecnym i przyszłym.

Novius OS jest zbudowany w oparciu o framework MVC, FuelPHP. „FuelPHP to prosty, elastyczny, oparty na społecznościach framework PHP 5.3+, oparty na najlepszych pomysłach innych frameworków, z nowym początkiem”. Interfejs Novius OS HTML5 jest zasilany przez jQuery UI i bibliotekę Wijmo.

Cechy:
– Interfejs wielozadaniowy dostępny na tablecie jak na desktopie. Możesz poruszać się między kartami bez utraty zawartości i oszczędzać obszar roboczy.
– Jedno narzędzie do zarządzania wieloma witrynami w różnych językach – Novius OS jest natywnie wielostanowiskowy, wielojęzyczny, możliwe jest udostępnianie treści i multimediów w zależności od kontekstu lub języka.[14]
– Media: organizacja medialna jest jak zwykły eksplorator plików. Biblioteka przechowuje wersje obrazów w wysokiej rozdzielczości i oferuje optymalizację pod kątem SEO.
– Programiści: Novius OS zapewnia programistom wszystkie elementy potrzebne do budowania aplikacji: Kreator aplikacji, ustandaryzowane złącza wewnętrzne i zewnętrzne interfejsu użytkownika, motywy.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.