Wiki

PhpWiki

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 16:37

Producent: phpwiki.sourceforge.net
Typ: Wiki
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: GNU GPL
Pobranie: sourceforge.net/projects/phpwiki/files/
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja:
FAQ:
Forum: sourceforge.net/p/phpwiki/discussion/
Wikipedia: en.wikipedia.org/wiki/PhpWiki
Język polski: nie
Cena: bezpłatny

PhpWiki jest aplikacją webową przeznaczoną do tworzenia stron dokumentacji typu Wiki. Rozwój projektu został zapoczątkowany jako klon WikiWikiWeb, i jako pierwsza aplikacja Wiki była napisana w języku programowania PHP. PhpWiki jest używana do edycji i formatowania papierowych książek przeznaczonych do publikacji.

WikiWikiWeb to aplikacja, gdzie każdy może (mógł) edytować strony w formacie HTML.

PhpWiki posiada wsparcie dla wielu systemów bazodanowych: Berkeley DB, MySQL, PostgreSQL, Microsoft SQL Server, Oracle 8, Firebird oraz oraz potrafi zapisywać dane w plikach płaskich. Oferuje również dynamiczne hyperlinkowanie, zarządzanie motywami, wsparcie dla wtyczek, uprawnień oraz ACL.

Pierwsza wersja programu wydana przez Steva Wainstead-a w grudniu 1999 była pierwszą aplikacją Wiki napisaną w PHP. Była to również re-implementacja oryginalnej aplikacji WikiWikiWeb dostępnej na stronie c2.com.

Na początku 2000 roku Arno Hollosi wyposażył PhpWiki w obsługę drugiej biblioteki bazodanowej, która umożliwiła uruchomienie PhpWiki na MySQL. Od tamtej pory, ilość funkcji i współtworzących aplikację wzrosła, wliczając w to: system skórek, zarządzanie kolorami, przepisanie silnika renderującego i wiele innych.

Kolejnym głównym developerem oraz głową projektu przez kolejnych kilka lat był Jeff Dairiki, następnie Reini Urban oraz Marc-Etienne Vargenau.

PhpWiki posiada wsparcie dla lokalizacji: de, en, es, fr, it, ja, nl, sv, zh.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.