Wiki

Tiki Wiki

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 17:10

Producent: tiki.org
Typ: Wiki
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: LGPL 2.1
Pobranie: tiki.org/Download
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: doc.tiki.org
FAQ:
Forum: tiki.org/Forums
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Tiki_Wiki_CMS_Groupware
Język polski:
Cena: bezpłatny

Tiki Wiki to otwarto-źródłowa webowa aplikacja typu Wiki oraz webowy pakiet biurowy napisany w języku programowania PHP. Aplikacja przeznaczona jest do pracy w sieci internet, intranet oraz extranet. Tiki zawiera wiele funkcji pozwalających na pracę zespołową jako Geospatial Content Management System (GeoCMS) oraz jako webowa aplikacja pracy grupowej Groupware.

Tiki zawiera wszystkie podstawowe funkcje typowego CMS-a, takie jak: możliwość rejestracji, zarządzanie kontami użytkowników, przyznawanie uprawnień, tworzenie i zarządzanie menu, kanał wiadomości RSS, zmiana wyglądu strony, administracja systemem. Wszystkie zadania administracyjne przeprowadzane są za pośrednictwem graficznego interfejsu, z poziomu dowolnej przeglądarki stron www.

Tiki oferuje model całościowy, w przeciwieństwie do innych CMS-ów (core+dodatki), co pozwala na całościową aktualizację systemu, jeśli wszystkie elementy są wydane w tym samym czasie.

Tiki może działać na każdej platformie sprzętowej, która posiada wsparcie dla serwera z zainstalowanym PHP 5 (Apache HTTP Server, IIS, Lighttpd, Hiawatha, Cherokee oraz nginx) i bazą danych MySQL do zapisu zawartości i ustawień.

Tiki jest projektem międzynarodowym, posiadającym wsparcie dla wielu wersji językowych. Domyślnym językiem Tiki jest angielski, lecz inne wersje językowe mogą być zakodowane i wyświetlane przy użyciu kodowania UTF-8.

Tiki Wiki jest rozwijane od 2002 roku przez międzynarodową społeczność zrzeszającą około 300 deweloperów i tłumaczy i jest jednym z największych otwarto-źródłowych zespołów na świecie.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.