Tiki Wiki

Reklama na Linuxiarze.pl

 

 

Tiki Wiki

Producent: http://tiki.org/
Typ: Wiki
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: LGPL 2.1
Pobranie: http://tiki.org/Download
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: https://doc.tiki.org/
FAQ:
Forum: http://tiki.org/Forums
Wikipedia (en): Tiki Wiki CMS Groupware
Język polski: ?
Cena: bezpłatny

linia

Tiki Wiki to otwarto-źródłowa webowa aplikacja typu Wiki oraz webowy pakiet biurowy napisany w języku programowania PHP. Aplikacja przeznaczona jest do pracy w sieci internet, intranet oraz extranet. Tiki zawiera wiele funkcji pozwalających na pracę zespołową jako Geospatial Content Management System (GeoCMS) oraz jako webowa aplikacja pracy grupowej Groupware.

Tiki zawiera wszystkie podstawowe funkcje typowego CMS-a, takie jak: możliwość rejestracji, zarządzanie kontami użytkowników, przyznawanie uprawnień, tworzenie i zarządzanie menu, kanał wiadomości RSS, zmiana wyglądu strony, administracja systemem. Wszystkie zadania administracyjne przprowadzane są za pośrednictwem graficznego interfejsu, z poziomu dowolnej przeglądarki stron www.

Tiki oferuje model całościowy, w przeciwieństwie do innych CMS-ów (core+dodatki), co pozwala na całościową aktualizację systemu, jeśli wszystkie elementy są wydane w tym samym czasie.

Tiki może działać na każdej platformie sprzętowej, która posiada wsparcie dla serwera z zainstalowanym PHP 5 (Apache HTTP Server, IIS, Lighttpd, Hiawatha, Cherokee oraz nginx) i bazą danych MySQL do zapisu zawartości i ustawień.

Tiki jest projektem międzynarodowym, posiadającym wsparcie dla wielu wersji językowych. Domyślnym językiem Tiki jest angielski, lecz inne wersje językowe mogą być zakodowane i wyświetlane przy uzyciu kodowania UTF-8.

Tiki Wiki jest rozwijane od 2002 roku przez międzynarodową społeczność zrzeszającą około 300 deweloperów i tłumaczy i jest jednym z największych otwarto-źródłowych zespołów na świecie.

Demo Tiki Wiki znajduje się na stronie: http://tiki.org/Demo

 

 

Opublikowane: 19 / 11 / 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wolna strefa