CMS

Movable Type

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 16:14

Producent: movabletype.org
Typ: System zarządzania treścią
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: własnościowa
Pobranie: movabletype.org
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: movabletype.org/documentation/
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Movable_Type
Język polski:
Cena: płatny

Movable Type to system publikowania blogów opracowany przez firmę Six Apart. Projekt rozpoczął działalność 3 września 2001r. a wersja 1.0 została opublikowana 8 października 2001r.

Movable Type to oprogramowanie zastrzeżone. Od czerwca 2007 do lipca 2013 Six Apart prowadziło projekt Movable Type Open Source Project, który oferował wersję Movable Type na licencji GPL.

Movable Type został stworzony przez zespół złożony z męża i żony w jednym celu: stworzyć potężne rozwiązanie do tworzenia i zarządzania treściami internetowymi. Pomysłodawca w dziedzinie blogowania, Movable Type oferuje stabilność, przyjazny dla użytkownika interfejs i pięknie rozbudowaną wizualną personalizację stron internetowych i blogów.

Funkcje Movable Type obejmują możliwość hostowania wielu dzienników internetowych i samodzielnych stron z treścią, zarządzanie: plikami, rolami użytkowników, szablonami, tagami, kategoriami i linkami do śledzenia. Aplikacja obsługuje: statyczne generowanie stron (w którym pliki dla każdej strony są aktualizowane przy każdej zmianie zawartości witryny), dynamiczne generowanie stron (w którym strony są kompilowane z bazowych danych na żądanie przeglądarki) lub kombinację dwie techniki. Movable Type opcjonalnie obsługuje protokół LDAP (Lightweight Directory Access Protocol) do zarządzania użytkownikami i grupami oraz automatycznego udostępniania blogów.

Movable Type jest napisany w Perlu i natywnie obsługuje przechowywanie zawartości bloga i powiązanych danych w MySQL. Obsługa PostgreSQL i SQLite była dostępna przed wersją 5 i nadal może być używana za pośrednictwem wtyczek. Movable Type Enterprise obsługuje również bazę danych Oracle i Microsoft SQL Server.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.