CMS

Phire CMS

Producent: phirecms.org
Typ: System Zarządzania Treścią
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: BSD
Pobranie: phirecms.org/download.html
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: phirecms.org/documentation.html
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Phire_CMS
Język polski:
Cena: bezpłatny

Phire CMS to system zarządzania treścią o otwartym kodzie źródłowym i platforma publikacyjna do zarządzania treścią stron internetowych oraz aplikacji internetowych. Phire CMS jest licencjonowany w ramach Nowej Licencji BSD, a napisany jest przy użyciu bazy danych MySQL oraz języka programowania PHP.

Projekt Phire CMS został założony w 2009 roku przez programistę Nicka Sagonę i narodził się z kolekcji niestandardowych systemów zarządzania treścią, które zostały opracowane przez Nicka w celu zaspokojenia konkretnych potrzeb klientów. Projekt rozpoczął się pod kryptonimem Phoenix, ale przed oficjalnym wydaniem został zmieniony na Phire.

Phire jest pod silnym wpływem tego, co stało się standardowym zestawem oczekiwanych funkcji dostępnych w innych projektach CMS, ale oferuje garść dodatkowych funkcji wbudowanych bezpośrednio w aplikację, takich jak zarządzanie wieloma witrynami oraz dostęp mobilny i prezentacja.

Rdzeń Phire CMS w wersji 1 jest specjalnie zbudowany na bazie obiektowej biblioteki PHP, Moc10 PHP Library i wykorzystuje bibliotekę JavaScript, Jax JavaScript Library, aby poprawić ogólny interfejs użytkownika.

Ostatnia dostępna wersja Phire 2.1.0 została wydana w 2016 roku.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.