Sklep

Shopware

Producent: www.shopware.com/en/
Typ: Sklepy internetowe
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: MIT/komercyjna
Pobranie: github.com/shopware/platform/releases
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja:
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Shopware
Język polski:
Cena: bezpłatny/płatny

Shopware to oprogramowanie e-commerce o otwartym kodzie źródłowym, napisane w języku PHP. Oprogramowanie zostało opracowane w Niemczech. Shopware 6 to otwarta platforma handlowa oparta na Symfony 6.2 i Vue.js 2.6, z której korzystają tysiące sklepów i wspierana jest przez ogromną światową społeczność programistów, agencji i sprzedawców.

Firma Shopware AG została założona w Schöppingen w Niemczech, w 2000 roku przez braci Stefana Hamanna i Sebastiana Hamanna.

Wersja Community została wprowadzona w październiku 2010 roku, w oparciu o Shopware 3, udostępniając źródło. Wraz z wydaniem Shopware 4 28 sierpnia 2012r. platforma e-commerce stała się bezpłatnym oprogramowaniem typu open source na licencji AGPL3, tworząc techniczną podstawę dla komercyjnych wersji SaaS, które zawierają zastrzeżone wtyczki oprogramowania.

W 2016 roku firma ogłosiła podczas corocznego Dnia Społeczności Shopware, że kod źródłowy wtyczek premium nie będzie już szyfrowany przy użyciu zastrzeżonej integracji ionCube, a ionCube stanie się opcjonalny w Shopware 5.2. W wersji Shopware 5.5 usunięto obsługę ionCube i szyfrowanych wtyczek.

W 2021r. EHI Retail Institute podał, że Shopware osiągnął 11,5% udziału w rynku wśród 1000 największych witryn e-commerce w Niemczech, zajmując drugie miejsce po Magento. Do 2022r. Shopware wyprzedził Magento i stał się liderem rynku w Niemczech z 12,2% udziałem w rynku wśród 1000 największych witryn e-commerce.

Oficjalny rejestr Shopware Shop zawiera ponad 2200 wtyczek według stanu na lipiec 2021r., w tym integracje sprzedawców płatności dla PayPal i Stripe. Programiści mogą tworzyć własne wtyczki.

Wbudowany Shopware 6 Storefront oparty jest na Twig i Bootstrap. Dwa dobrze znane i łatwe do nauczenia frameworki, dzięki którym tworzenie szablonów jest proste oraz przynosi wiele korzyści sprzedawcom i programistom:
– Lekka i szybka witryna sklepowa
– Działa doskonale na wszystkich urządzeniach końcowych
– Obniżone koszty i wysiłek wymagany do dostosowania, dzięki zbudowaniu w oparciu o podstawowy kod i standardy programistyczne, które można łatwo i szeroko stosować
– Elastyczna podstawa do tworzenia własnych, niestandardowych motywów
– Przejrzysta prezentacja produktu – filtruj według właściwości i wariantów
– Liczne możliwości sortowania list produktów w witrynie sklepowej
– Oceny klientów można wygodnie obsługiwać w administracji i łatwo publikować na stronie sklepu

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.