Nauka

Projekt „Spinacz” laureatem konkursu „Regionalni Liderzy Innowacji i Rozwoju”

Ostatnia aktualizacja: 17 września 2023, 00:40

Spinacz.edu.pl

Nagroda za innowacje

„Platforma współpracy – SPINACZ” została laureatem V edycji konkursu „Regionalni Liderzy Innowacji i Rozwoju”.

Wyróżnienie na najlepsze innowacyjne przedsięwzięcie realizowane w woj. wielkopolskim, odebrał w imieniu Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania przedstawiciel Zarządu Fundacji Rafał Brzychcy. Zostało ono wręczone podczas seminarium „Innowacje bliżej nas” dnia 29.11.2012r. w Poznaniu.

Projekt www.spinacz.edu.pl wygrał jako najlepszy innowacyjny projekt unijny w kategorii: dla organizacji oraz innych podmiotów. Nagroda ta kwalifikuje Fundację i projekt do ogólnopolskiej edycji Krajowych Liderów Innowacji, gdzie w konkursie weźmie udział już tylko 16 projektów z 16 województw. Wyniki ogólnopolskie zostaną ogłoszone w styczniu 2013r.

Ideą powstania konkursów Regionalni i Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju jest promowanie przedsięwzięć i inicjatyw o charakterze wysoce innowacyjnym. Organizatorem konkursów jest Fundacja Innowacji i Rozwoju.

Projekt Spinacz ma na celu wypracowanie skutecznego, atrakcyjnego instrumentu oraz metody kontaktu pomiędzy środowiskiem naukowym a sektorem biznesu w zakresie projektów open source. Realizowany jest w ramach Programu Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej oraz dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Szczególnie do udziału w projekcie zaproszeni są przedstawiciele świata nauki i biznesu, którym platforma współpracy ułatwia kontakt i umożliwia, za pomocą prywatnych wiadomości, wymianę informacji. Na stronie spinacz.edu.pl/pages/o-spinaczu/regulamin-konkursu/article/regulamin-konkursu/ ogłoszony też został konkurs na „Najlepszy projekt akademicki Open Source”. Projekt ma zasięg ogólnopolski.
linia0

Dołącz do Spinacza

 

Zobacz również:
Spinacz.edu.pl

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.