Nauka

Spinacz wyróżniony w konkursie Krajowy Lider Innowacji i Rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 17 września 2023, 00:40

Spinacz.edu.pl

Dnia 24.01.2013 roku, podczas debaty „Innowacyjność w kontekście obecnej sytuacji gospodarczej z uwzględnieniem trendów i rozwiązań w branży teleinformatycznej oraz finansowej” wręczono nagrody oraz wyróżnienia instytucjom, które wzięły udział w konkursie „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju”. Debata miała miejsce na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób, które reprezentowały różne instytucje z całej Polski. Nagrody zostały przyznane w trzech podstawowych grupach: przedsiębiorcy, gminy oraz organizacje i inne podmioty (fundacje, stowarzyszenia).

Projekt Spinacz został wyróżniony w kategorii „Innowacyjny projekt unijny – organizacje” oraz w podkategorii: organizacja – fundacja.

W wywiadzie z programistą, Łukaszem Zarzeckim, pracownikiem Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania przedstawiono projekt SPINACZ, jego zalety oraz czym jest wyróżnienie dla kreatorów serwisu www.spinacz.edu.pl.

Pracujesz jako programista przy Projekcie Platforma współpracy – Spinacz, powiedz, co sprawia, że serwis www.spinacz.edu.pl wyróżnia się wśród innych podobnych platform internetowych?

Serwis Spinacz.edu.pl wyróżnia się spośród innych platform, ponieważ jako jedyny jest skierowany na nowe projekty open source użytkowników. Wyróżnia go też aktywna promocja wśród środowisk akademickich, gdzie rodzi się najwięcej ciekawych pomysłów i projektów, bardzo często opartych na rozwiązaniach open source.

Co dzięki rejestracji na platformie mogą zyskać inni Użytkownicy? Czemu służy serwis?

Użytkownicy serwisu zyskują miejsce, w którym mogą zaprezentować swój projekt, jego zespół oraz skontaktować się z instytucjami biznesowymi, które są zainteresowane wykorzystaniem ich projektu lub nawiązaniu współpracy z użytkownikiem. Użytkownicy też mogą nawiązać współpracę między sobą, na przykład w celu stworzenia wspólnie kolejnego projektu, mogą też zamieścić ogłoszenia oraz poinformować o różnych wydarzeniach ze środowiska. Dla firm to miejsce znalezienia ciekawych projektów oraz przyszłych kreatywnych pracowników.

Czy w związku z dalszym rozwojem serwisu i ze zwiększoną liczbą Użytkowników młodzi twórcy projektów open source mają szansę na zaprezentowanie swoich prac oraz nawiązanie współpracy ze środowiskiem biznesu?

Tak. Serwis jest rozwijany tak, aby ułatwiać i promować nawiązywanie współpracy ze środowiskiem biznesu, gdyż aktualnie na rynku brakuje kontaktu z twórcami oprogramowania oraz ze środowiskiem akademickim. Jesteśmy w trakcie przygotowywania nowych funkcjonalności, m. in. czatu, wersji mobilnej serwisu i aplikacji na Androida. Wciąż pojawiają się nowe pomysły, które sukcesywnie będziemy wdrażać na platformę. Wierzę, że dzięki tym ułatwieniom grono programistów będzie się rozszerzać a środowisko biznesu odnajdzie wśród Użytkowników cennych współpracowników.

Jak myślisz, jakie zalety serwisu zostały docenione za pomocą wyróżnienia w ramach Konkursu „Krajowy Lider Innowacji i Rozwoju”?

Na pewno oryginalność – to jeden z nielicznych serwisów, który promuje w ten sposób otwartość, chęć łączenia nauki i biznesu oraz prężny rozwój serwisu, w którym każdego dnia przybywa nowych użytkowników, projektów oraz instytucji nauki i biznesu. Wyróżnienie w Konkursie „Krajowy Lider Innowacji i Rozwoju” jest dla nas bardzo cenne i z radością przyjęliśmy wiadomość, że nasza praca została w ten sposób doceniona.

Mamy nadzieję, że dzięki temu o Platformie współpracy – Spinacz dowiedzą się kolejne osoby, firmy i instytucje naukowe.

Lista firm i instytucji wyróżnionych w konkursie dostępna jest na stronie:
http://www.liderzyinnowacji.pl/wyniki_edycji_ogolnopolskiej_2012.html

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i cieszymy się z wyróżnienia, jakim został obdarzony projekt Spinacz.

 

Zobacz również:
Spinacz.edu.pl

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.