Ciągła integracja

Travis CI

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022, 15:10

Producent: travis-ci.org
Typ: Ciągła integracja
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: MIT
Pobranie: github.com/marketplace/travis-ci
Platforma: ?
Dokumentacja: docs.travis-ci.com
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/Travis_CI
Język polski:
Cena: bezpłatny/płatny

Travis CI to hostowana, rozproszona usługa ciągłej integracji, używana do budowania i testowania projektów oprogramowania rozwijanych w serwisie GitHub.

Projekty open source mogą być testowane bezpłatnie przez travis-ci.org. Prywatne projekty mogą być testowane na travis-ci.com na po uiszczeniu opłaty. TravisPro zapewnia niestandardowe wdrożenia opatentowanej wersji na własnym sprzęcie klienta.

Chociaż źródła aplikacji są otwarte i dostępne fragmentarycznie na GitHub, na podstawie odpowiednich licencji, jest mało prawdopodobne, aby przypadkowi użytkownicy mogli z powodzeniem zintegrować go z własnymi platformami.

Travis CI jest konfigurowany przez dodanie do katalogu głównego repozytorium pliku o nazwie .travis.yml, który jest plikiem tekstowym w formacie YAML. Ten plik określa używany język programowania, pożądane środowisko budowy i testowania (w tym zależności, które należy zainstalować, zanim będzie można zbudować i przetestować oprogramowanie) oraz różne inne parametry.

Travis CI można skonfigurować do uruchamiania testów na wielu różnych maszynach, z zainstalowanym innym oprogramowaniem (na przykład starszymi wersjami implementacji języka programowania, w celu sprawdzenia kompatybilności) i wspiera tworzenie oprogramowania w wielu językach, w tym w języku: C , C ++, C #, Clojure, D, Erlang, F #, Go, Apache Groovy, Haskell, Java, JavaScript, Julia, Perl, PHP, Python, R, Ruby, Rust, Scala i Visual Basic. Kilka wysokoprofilowych projektów open source używa go do uruchamiania kompilacji i testowania każdego zatwierdzenia, takiego jak: Plone, Ruby on Rails i Ruby. Od lutego 2013r. korzysta z niego ponad 8056 projektów JavaScript.

Travis CI obsługuje integrację z zewnętrznymi narzędziami, takimi jak analizatory pokrycia lub analizatory statyczne. W przypadku Coverity Scan, Travis CI może uruchomić etap kompilacji w narzędziu Cov-build Coverity i przesłać wynik do analizy, jeśli kompilacja się powiedzie.

Firma tworząca Travis CI ma siedzibę w Berlinie, w Niemczech i została założona w 2011 roku.

Źródło: Wikipedia EN.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.