OpenCms

Last Updated on: 27th październik 2019, 10:53 am

Producent: opencms.org
Typ: System zarządzania treścią
Przeznaczenie: szkoły, uczelnie, firmy, organizacje
Licencja: LGPL
Pobranie: opencms.org/en/download/
Platforma: wieloplatformowy
Dokumentacja: opencms.org/en/download/documentation.html
FAQ:
Forum:
Wikipedia (en): en.wikipedia.org/wiki/OpenCms
Język polski: ?
Cena: bezpłatny

linia

OpenCms to otwartoźródłowy system zarządzania treścią (CMS) napisany w języku programowania Java. Rozwijany jest przez firmę Alkacon Software i udostępniony na licencji LGPL.

OpenCms jest aplikacją webową, która za pośrednictwem przeglądarki www umożliwia zarządzanie zawartością, treścią, użytkownikami, postępem prac, etc. Wyposażona jest w edytor typu WYSIWYG, posiada wsparcie dla różnych wersji językowych, kontrolę wersji i wiele innych funkcji.

OpenCms wymaga kontenera JSP Servlet, takiego jak Apache Tomcat oraz używa wielu bibliotek udostępnianych przez fundację Apache. Interfejs użytkownika w dużej mierze został stworzony przy użyciu Google Web Toolkit. Zawartość systemu jest zapisywana w systemie bazodanowym, takim jak: MySQL, PostgreSQL, HSQLDB, Oracle, MSSQL lub DB2. Dostęp do systemu jest możliwy za pośrednictwem CMIS, WebDAV lub natywnych interfejsów webowych.

Zawartość tekstowa w OpenCms jest definiowana przy użyciu schematów XML. Do zarządzania zawartością, interfejs użytkownika tworzy pliki XML bazujące na tych schematach, które są następnie zapisywane w bazie danych. System motywów/skórek bazuje na JavaServer, który tworzy strony z plików XML.

OpenCms został założony w roku 1999, a wywodzi się z zamknięto-źródłowej aplikacji MhtCms. Pierwsza otwarto-źródłowa wersja została wydana w roku 2000.
OpenCms jest/był używany przez duże organizacje, takie jak: Chicago Mercantile Exchange, LGT, BP South Africa i UNICEF Netherlands.

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

38 − = 29